Sam Kendricks wystąpi na Memoriale Ireny Szewińskiej! To jedna z wielkich gwiazd, które przyjadą do Bydgoszczy

Dwukrotny mistrz świata w skoku o tyczce Sam Kendricks potwierdził, że wystartuje 19 sierpnia w 2. Memoriale Ireny Szewińskiej, który odbędzie się w Bydgoszczy. Amerykanin pokaże się obok innych wielkich gwiazd, które przyjęły zaproszenie do startu na stadionie bydgoskiego Zawiszy.

Mamy czas pandemii, znacznie mniej sportowców podróżuje po świecie, ale nam udało się pozyskać wielkie gwiazdy. A w talii tych gwiazd z pewnością błyszczeć będzie Sam Kendricks, który rywalizować będzie z naszymi mistrzami, czyli Piotrem Liskiem i Pawłem Wojciechowskim, a także m.in. z czwartym zawodnikiem ostatnich mistrzostw świata Niemcem Bo Kandą Lita Baehre – mówi Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki i dyrektor Memoriału Ireny Szewińskiej.

Wciąż jeszcze dostępne są bilety na Memoriał, choć liczba miejsc na stadionie jest zredukowana, zgodnie z aktualnymi zaleceniami Ministerstwa Zdrowia. Wejściówki w cenach od 10 do 20 zł (normalne) i od 5 do 10 zł (ulgowe) dostępne są w portalu ticketmaster.pl i w wielu punktach stacjonarnych, m.in. wszystkich salonach Media Markt. Organizatorzy Memoriału zapraszają kibiców do rejestracji klubów kibica. Każda zarejestrowana grupa na stronie internetowej www. bydgoszczcup.pl otrzyma możliwość darmowego wstępu na zawody.

Cieszę się, że w Bydgoszczy wystartuje kilku naprawdę dobrych zawodników ze światowej czołówki, bo już się za nimi stęskniłem. Tyczkarze to jedna wielka rodzina, więc fajnie będzie spotkać się po takiej przerwie i pogadać. Mogę obiecać, że w na stadionie Zawiszy będą duże emocje i zapowiada się naprawdę wysokie skakanie. Liczę, że tym razem wygram z Samem Kendricksem. Bierzcie maseczki i przychodźcie na stadion całymi rodzinami! Niech to będzie wielkie święto lekkiej atletyki – mówi Piotr Lisek.

Rywalizacja tyczkarzy z Kendricksem na czele zapowiada się pasjonująco, ale i w innych konkurencjach, choćby w pchnięciu kulą, gdzie walczyć będzie trzech zawodników z najlepszymi w tym roku wynikami, czyli Michał Haratyk, Chorwat Filip Mihaljević i Włoch Leonardo Fabbri, a do tego jeszcze wracający po kontuzji Konrad Bukowiecki, będzie bardzo ciekawie. Z kolei w rywalizacji na 100 metrów kobiet razem z Ewą Swobodą wystąpią bardzo szybkie rywalki – Szwajcarka Aila Del Ponte i Niemka Rebekka Haase.

Nasi zawodnicy w tym roku mają spory problem, by móc rywalizować z najlepszymi obcokrajowcami. Zrobiliśmy wszystko, by w Bydgoszczy na Memoriale Ireny Szewińskiej mogli się z nimi mierzyć. W niektórych konkurencjach mamy takie pojedynki jak w mistrzostwach Europy – dodaje Krzysztof Wolsztyński. Sponsorem generalnym 2. Memoriału Ireny Szewińskiej jest firma Anwil S.A., a organizację zawodów wsparły także m.in. samorząd województwa kujawsko-pomorskiego i miasto Bydgoszcz.

Kibice z pewnością z uwagą będą śledzić także konkurs w skoku wzwyż kobiet, w którym wystąpią m.in. wicemistrzyni świata z Dauhy Jarosława Mahuczich i jej rodaczka Julija Łewczenko, uchodząca za jedną z najpiękniejszych lekkoatletek, czwarta w Dausze. Julija Łewczenko dobrze zna bydgoski stadion, bo trzy lata temu zdobyła tu złoty medal młodzieżowych mistrzostw Europy. Z dwiema Ukrainkami walczyć będzie Polka Kamila Lićwinko, która w stolicy Kataru była piąta. Zapowiada się zatem konkurs na najwyższym poziomie, a niewykluczone, że rekord mityngu należący do Blanki Vlasić (2.05) jest zagrożony.

Adam Kszczot, jeden z najlepszych na świecie zawodników w biegu na 800 metrów też będzie miał sporą konkurencję, choćby piątego obecnie na świecie Australijczyka Petera Bola. Na bieżni bydgoskiego stadionu zobaczymy polskie gwiazdy żeńskich biegów, m.in. Justynę Święty-Ersetic na 400 metrów, czy Sofię Ennaoui na 800 metrów. Polki na bieżni będą miały godne rywalki, m.in. Brytyjki Jemmę Reekie i Laurę Miur, czyli zawodniczki, które mają odpowiednio drugi i trzeci najlepszy czas w tym sezonie na świecie na 800 metrów. Z kolei ostatnim punktem Memoriału będzie atak Marcina Lewandowskiego na rekord Polski na 2000 metrów.

Jesteśmy bardzo stęsknieni startów przed polskimi kibicami. Zapraszamy wszystkich na trybuny – dodaje Justyna Święty-Ersetic, najlepsza polska biegaczka na dystansie 400 metrów.

2. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy rozpocznie się w środę, 19 lipca, o godz. 18 na stadionie Zawiszy.

Biuro Prasowe 2. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy/Sport.RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl