fot. PAP/Mateusz Marek

Szef komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta z zadowoleniem przyjął orzeczenie WSA w Warszawie ws. działki przy ul. Borzymowskiej.

Sąd utrzymał decyzję komisji, która w ubiegłym roku uchyliła przyznanie prawie 3 mln zł odszkodowania za nieruchomość na Targówku Mieszkaniowym. Wcześniej decyzję tę zaskarżył m.in. warszawski ratusz.

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta uważa, że orzeczenie sądu administracyjnego stanowi ważny element w wyjaśnieniu afery reprywatyzacyjnej.

– Ten wyrok potwierdza ustalenia komisji, iż nigdy nie powinno być to odszkodowanie wypłacone, a co jest istotne, to odszkodowanie wypłacono osobom związanym z Robertem N. i jego grupą. Ma to też związek z zarzutami korupcji, które postawiła urzędnikom prokuratura. Jest to kolejny bardzo ważny element do wyjaśnienia afery reprywatyzacyjnej. Bardzo istotne potwierdzone ustalenia komisji przez sąd rodzą nadzieję, że 35 mln, które wyłudzono z miasta stołecznego Warszawy być może uda się odzyskać – informuje wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Sprawa nieruchomości przy ul. Borzymowskiej sięga 2008 r. Wtedy to po odszkodowanie „za pozbawienie faktycznej możliwości władania działką” zgłosił się warszawski adwokat Robert N. Obecnie jest oskarżony w procesie dotyczącym afery reprywatyzacyjnej.

W wyniku jego działań w 2012 r. Warszawa wypłaciła odszkodowania kilku osobom, w tym m.in. siostrze N. oraz byłej urzędnik resortu sprawiedliwości Marzenie K. kwota odszkodowań sięgała blisko 3 mln zł.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj