fot. twitter.com

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji zajmie się kolejnymi nieruchomościami

Pod koniec sierpnia komisja weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji zajmie się kolejnymi decyzjami Ratusza o zwrocie nieruchomości. 30 sierpnia odbędzie się rozprawa dotycząca kamienicy przy ul. Poznańskiej 14, a tydzień później przy ul. Marszałkowskiej 43. Są to pierwsze nieruchomości zamieszkiwane przez lokatorów, którymi zajmie się komisja weryfikacyjna.

Poseł Jan Mosiński z PiS, zasiadający w komisji, mówił ostatnio o działaniach, jakie były podejmowane, by zmusić osoby mieszkające w kamienicach do ich opuszczenia.

– Komisja weryfikacyjna podczas posiedzenia niejawnego zdecydowała, że wyznaczamy sobie kolejne dwa adresy, które zajmują lokatorzy, tj. Poznańska 14 i Marszałkowska 43, gdzie lokatorom podniesiono czynsze o prawie kilkaset procent, powybijano im okna, by marzli zimą i sami opuścili to lokum. Tymi tematami zajmiemy się w najbliższym czasie – mówił na antenie Radia Maryja poseł Jan Mosiński.  

Problemy mieszkańców kamienicy przy ul. Poznańskiej 14 rozpoczęły się w 2013 roku, kiedy dowiedzieli się, że budynek przejął adwokat Robert N., a później sprzedał go firmie Fenix. Niemal wszyscy jej lokatorzy zostali zmuszeni do wyprowadzki.

Podobna sytuacja miała miejsce w kamienicy przy Marszałkowskiej 43, gdzie w sprawę również zaangażowany był Robert N. Obecnie adwokat przebywa w areszcie. W styczniu  br. Prokuratura Regionalna we Wrocławiu postawiła mu zarzuty.

RIRM

drukuj