fot. PAP/Tytus Żmijewski

Bydgoska PESA dostarczy 40 tramwajów do Kijowa

Bydgoska PESA wygrała przetarg na dostawę 40 tramwajów do Kijowa. W punktacji polskie przedsiębiorstwo wyprzedziło ukraińską firmę Elektron Trans – poinformowali we wtorek przedstawiciele PESY.

Przetarg dotyczył niskopodłogowych tramwajów. Umowa zakłada ich dostawę w 2017 roku, a wartość zamówienia wynosi 50 mln euro.

– To dla nas przede wszystkim wielka duma, ale i potwierdzenie dobrych opinii pasażerów i przewoźnika. Tramwaje dostarczone do tej pory do Kijowa zostały dobrze przyjęte. Liczymy na dalszą, dobrą współpracę z władzami miasta. Naszym celem jest uruchomienie centrum serwisowo – montażowego w Kijowie. Rozmowy o długofalowych działaniach PESA w Kijowie i na Ukrainie trwają – wskazał dyrektor marketingu rynku wschodniego firmy PESA Dariusz Skotnicki.

Z informacji przekazanej przez bydgoską firmę wynika, że zamierza ona rozwijać swoją obecność w transporcie miejskim na Ukrainie. Dotychczas PESA eksportowała na ten rynek pojazdy spalinowe, a w ubiegłym roku przekazała pierwszych dziesięć tramwajów do stolicy Ukrainy.

PAP/RIRM

drukuj