fot. PAP/Paweł Skraba

Min. A. Adamczyk: Droga ekspresowa S10 jednym z głównych korytarzy komunikacyjnych dla Polski

Minister Andrzej Adamczyk wskazał, że droga ekspresowa S10 to jeden z głównych korytarzy komunikacyjnych dla naszego kraju. Szef resortu infrastruktury uczestniczył wczoraj w Toruniu w konferencji poświęconej ogłoszeniu przetargów na realizację odcinków tej drogi pomiędzy Miastem Kopernika a Bydgoszczą.

W swoim wystąpieniu podkreślił, że inwestycja jest niezbędna.

– Droga ekspresowa S10 między Toruniem a Bydgoszczą, a później dalej, w kierunku Warszawy, i dalej – w kierunku Szczecina, jest jednym z głównych korytarzy komunikacyjnych naszego kraju. Jest ona potrzebna dlatego, że przede wszystkim musimy zapewnić bezpieczną komunikację drogową. Musimy zapewnić przewidywalne, a jeżeli to jest możliwe – to i komfortowe podróżowanie. Rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymuje słowa, PiS dotrzymuje słowa. Tak właśnie wygląda Nowy Ład – mówił minister.      

Andrzej Adamczyk zaznaczył, że obecnie budowanych jest ponad 1400 km dróg, szczególnie dróg szybkiego ruchu. To – jak dodał – miliardy złotych wprzęgnięte w strategiczny plan PiS, a tym strategicznym planem jest dostępność komunikacyjna w kraju.

Droga S10 to jedno z głównych połączeń drogowych Polski i element transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T. W docelowym kształcie S10 połączy Szczecin z Warszawą.

RIRM

drukuj