fot. Tomasz Strąg

Powstanie Radia Maryja może być uznane za toruńskie wydarzenie stulecia. Głosowanie trwa do północy

Powstanie Radia Maryja może być uznane za toruńskie wydarzenie stulecia. O tym zadecydują jednak mieszkańcy. O północy zakończy się plebiscyt organizowany przez Urząd Miasta Torunia z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy powrotu miasta do Polski.

Każda osoba może oddać jeden głos na „Toruńską Legendę Stulecia” oraz jeden na „Toruńskie Wydarzenie Stulecia”. W tym celu należy wysłać SMS-a. [czytaj więcej]

Adrian Mól, wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia, zachęca do głosowania na Radio Maryja. Radny zwraca uwagę na rolę, jaką odgrywa toruńska rozgłośnia zarówno w mieście, jak i w Polsce.

– Znaczenie Radia Maryja zarówno dla Torunia, jak i dla Polski jest przeogromne. Skupię się na naszym pięknym mieście, bo Radio Maryja to pierwsze dzieło, które miało i ma cały czas ogromny wpływ dla naszego miasta. Pamiętajmy, że przy Radiu Maryja powstały kolejne inicjatywy. Powstała Telewizja Trwam. Powstała [Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej], która tworzy obecnie elity nie tylko na poziomie ogólnopolskim, ale również wielu absolwentów uczelni odnajduje się w województwie, pracując w różnych instytucjach – podkreśla Adrian Mól.

https://wsksim.edu.pl/

Osoby, które chcą, aby powstanie Radia Maryja zostało uznane za wydarzenie stulecia powinny wysłać SMS-a o treści: TO.W19 na numer 4321.

Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 11 listopada 2020 roku. Decyzja mieszkańców zostanie utrwalona w formie tablicy pamiątkowej. Jej odsłonięcie jest planowana na 18 stycznia 2021 roku. Wtedy będzie przypadała 101. rocznica powrotu Torunia do Polski.

RIRM

drukuj