fot. Monika Bilska

Na WSKSiM w Toruniu trwają tzw. dni propedeutyczne

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwają tzw. dni propedeutyczne. To doskonały moment, aby studenci I roku zapoznali się z życiem studenckim toruńskiej uczelni. Żacy spotkają się z władzami uczelni i wykładowcami oraz wezmą udział w wykładach. Studentom towarzyszy także modlitwa.

Jedną z osób, która zdecydowała się na studia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej jest Marta Grzywacz z Lubawy. Przez najbliższe trzy lata będzie zgłębiać tajniki pracy dziennikarza. Jak przyznała, wcześniej uczestniczyła w warsztatach medialnych organizowanych przez WSKSiM.

– Tak naprawdę wszystko zaczęło się od tego, że kiedy miałam 15 lat, przyjechałam na warsztaty medialne do tej uczelni. Od zawsze miałam z tyłu głowy, by może wybrać się na dziennikarstwo. Już od dzieciństwa interesowałam się naukami społeczno-politycznymi, czyli polityką, historią, geografią. Moje zainteresowania oscylowały wokół tego i był to wybór dość naturalny – opowiadała Marta Grzywacz.  

Dni propedeutyczne potrwają do piątku, natomiast w przyszłym tygodniu studenci rozpoczną pierwsze zajęcia.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej oferuje studia z dziennikarstwa, informatyki, politologii oraz informatyki medialnej. Do połowy października trwa także nabór na studia z pielęgniarstwa.

RIRM

drukuj