W. Kołodziejski: Schetyna, nawołując do niepłacenia abonamentu RTV, naraża ludzi na długi

Schetyna, wzywając do obywatelskiego nieposłuszeństwa, powtarza błąd Tuska sprzed lat. Ludzie, którzy wtedy przestali płacić abonament RTV, dziś przysyłają wnioski o umorzenie długów – powiedział dziś w Polskim Radiu 24 przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna wezwał niedawno do „obywatelskiego nieposłuszeństwa” w sprawie płacenia abonamentu, jeśli nowa ustawa w tej sprawie wejdzie w życie (rząd chce dzięki nowym rozwiązaniom prawnym poprawić ściągalność abonamentu m.in. poprzez sięgnięcie po dane klientów sieci kablowych). Obiecał rekompensaty dla wszystkich, którzy zostaną ukarani w związku z niepłaceniem daniny na media publiczne.

„Schetyna mówi przede wszystkim w imieniu własnej partii. Platforma Obywatelska już po raz drugi w historii wpuszcza ludzi w kanał. Bardzo podobnie mówił ówczesny szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, kiedy nawoływał do niepłacenia abonamentu w latach 2007-2008. Część ludzi potraktowała go poważnie – skoro polityk tak mówi, skoro premier tak mówi – no to przestali płacić abonament. Grzegorz Schetyna dzisiaj powtarza to samo. Zapewnia, że nie zostawi ludzi bez pomocy. Ludzie, którzy wtedy przestali płacić abonament dzisiaj są kompletnie na lodzie” – powiedział przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Zaznaczył, że „w KRRiT ma 250 tys. wniosków o umorzenie zaległości i długów, a znaczna część z nich zawiera argument: uwierzyłem premierowi i nie płaciłem abonamentu”.

Pytany o możliwość umorzenia zaległości, poinformował, że w obecnym projekcie ustawy abonamentowej jest propozycja abolicji, a także „wynagrodzenia” dla tych, którzy regularnie płacą abonament. W opinii Kołodziejskiego, wprowadzenie nowej ustawy abonamentowej w życie powinno rozwiązać wszystkie problemy.

„Żeby nie zostać na lodzie, apeluję do polityków, żeby nie nawoływali do łamania prawa. Apeluję także do ludzi, żeby nie byli tak łatwowierni” – zaznaczył.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl