M. Dworczyk: Języka, jakiego używa Schetyna nie powstydziłaby się hitlerowska gazeta

Języka, jakiego używa Grzegorz Schetyna nie powstydziłaby się hitlerowska gazeta – podkreśla szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. W ten sposób odniósł się do słów, jakie lider PO skierował w kierunku Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas sobotniej konwencji regionalnej Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu lider PO Grzegorz Schetyna mówił m.in., że Koalicja Obywatelska musi wygrać wybory.

– Musimy wygrać te wybory. Zmobilizować wszystkie pozytywne siły i strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS-owską szarańczę – mówił podczas konwencji Grzegorz Schetyna.  

Do tych słów odniósł się dziś w Polskim Radiu szef KPRM Michał Dworczyk.

– Te określenia, jak „szarańcza”, „muchy”, to naprawdę nie powstydziłaby się takiego języka hitlerowska gazeta „Der Sturmer” czy sowiecka „Komsomolska Prawda”. Patrząc w historię to rzeczywiście takiego języka w systemach totalitarnych używały takie partie, jak NSDAP, żeby dehumanizować przeciwników politycznych, a potem przeprowadzać czystki – powiedział Michał Dworczyk.

Szef kancelarii premiera zastanawiał się także, czy Schetyna „myśli, do czego prowadzi ta konfrontacja i rozbudzanie emocji, którą funduje w kampanii wyborczej”.

– Czy naprawdę w imię partykularnych interesów partyjnych można siać nienawiść, można wypowiadać tak nieodpowiedzialne sformułowania, z jakimi ostatnio się spotykamy? – wskazał Michał Dworczyk.

Jeszcze dalej od Schetyny poszedł jego partyjny kolega Grzegorz Furgo. Polityk opublikował na Twitterze przeróbkę nazistowskiego plakatu z premierem Mateuszem Morawieckim, Jarosławem Kaczyńskim, Antonim Macierewiczem i Zbigniewem Ziobro.

Zarówno Grzegorz Schetyna, jak i inni politycy PO atakują rząd PiS, a sami nie mogą się nazbyt pochwalić swoimi osiągnięciami – podkreśla szef kancelarii premiera.

– Grzegorz Schetyna mówi o szarańczy. Ja ciekawy jestem, co to za szarańcza skonsumowała środki z OFE, z Amber Gold, z podatku VAT pieniądze, które wypłynęły, i jaka to szarańcza zjadła polskie stocznie, kopalnie, posterunki policji. Nawet nie pogardziła zasiłkiem pogrzebowym, bo jak pamiętamy za czasów PO i PSL został on bardzo drastycznie ograniczony – mówi szef KPRM.

Michał Dworczyk zapowiedział, że PiS odpowie na ataki PO inicjując dziś akcję „Oni gardzą, my pomagamy”. W ten sposób – jak wyjaśnił Dworczyk – rząd chce pozytywnie rozmawiać z Polakami na temat realnych potrzeb.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl