Fot. KPRM

M. Dworczyk: Platforma Obywatelska jest partią, która dzieli Polaków

Platforma Obywatelska jest partią, która dzieli Polaków, która napuszcza na siebie nawzajem Polaków i generuje bardzo niedobre emocje – podkreślił dziś szef KPRM Michał Dworczyk. Jego zdaniem politycy Platformy sami stworzyli „system wspierania” hejtu w internecie.

Michał Dworczyk został zapytany w radiowej Jedynce o szkolne, nieobowiązkowe zajęcia na temat walki z hejtem, jakie zaproponował stołeczny ratusz. Mówił o nich prezydent stolicy Rafał Trzaskowski w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”.

Zaczęliśmy pilotaż w czterech dzielnicach i ten program będzie z czasem rozszerzany” – zapowiedział Rafał Trzaskowski.

Jak dodał, innym typem nieobowiązkowych zajęć będzie wychowanie seksualne, ale na razie nie zaplanowano ich w budżecie ze względu na ograniczone środki. Program takich zajęć ma zostać zaproponowany w kolejnych latach.

Cieszę się, że został ten projekt wstrzymany, bo to był po prostu zły pomysł i niedobry z punktu widzenia mieszkańców Warszawy” – powiedział Michał Dworczyk komentując odłożenie wprowadzania zajęć z zakresu wychowania seksualnego.

Odnosząc się do zajęć dotyczących walki z hejtem, szef KPRM podkreślił, że „w przypadku zwłaszcza samorządu warszawskiego, to samorząd powinien głęboko przeanalizować to, co się dzieje w warszawskim ratuszu”. Nawiązał w ten sposób do portalu „Sok z Buraka”, którego twórca jest zatrudniony w ratuszu.

W rozmowie z „DGP” Rafał Trzaskowski wyjaśnił, że zatrudniona osoba „ma jedne z najlepszych kwalifikacji na rynku, by zarządzać profilami w internecie”.

Teraz próbuje się sugerować, że wpływaliśmy na to, co ta osoba robi w czasie wolnym od pracy. Bzdura” – wskazał Rafał Trzaskowski. Pytany, czy ta osoba dalej pracuje w ratuszu, odpowiedział, że jej kontrakt był terminowy i jeszcze się nie zakończył.

Zdaniem Michała Dworczyka stwierdzenie, że twórca „Soku z Buraka” „w godzinach pracy nie robi nic takiego, co byłoby związane z hejtem” to przykład hipokryzji.

Jeśli dzisiaj władze Warszawy mówią o walce z hejtem czy mową nienawiści, jak to niektórzy politycy Platformy nazywają, no to jest to hipokryzja” – podkreślił minister. W jego ocenie politycy ci „sami stworzyli system wspierania przynajmniej, jeśli nie generowania hejtu w internecie”.

Platforma Obywatelska – PO jest partią, która dzieli Polaków, która napuszcza na siebie nawzajem Polaków i generuje bardzo niedobre emocje” – stwierdził Michał Dworczyk.

Jego zdaniem „wybrzmiało to bardzo dobitnie” w „kuriozalnej” wypowiedzi polityka PO Bogdana Zdrojewskiego z niedzieli.

Dziś wizyta w gminie Międzybórz. Wcześniej niewielkie osiedle przed Bierutowem. Spotykam sympatyczną rodzinę. Pytam o preferencje wyborcze. Pokazują okazały blok i wskazują na balkony: tam gdzie anteny nc+ (wyższe pietra) koalicja, partery bez anten: PIS” – napisał Zdrojewski na Twitterze.

Szef KPRM do tego wpisu odniósł się na Twitterze w niedzielę.

Dzielenie ludzi ze względu na anteny telewizyjne lub ich brak. Wszystkiego można się spodziewać po kandydatach opozycji, ale tego jeszcze nie grali. Wyjątkowo pogłębiona analiza. A na poważnie – pogarda i tworzenie podziałów to znak firmowy ludzi z partii @SchetynadlaPO (Grzegorza Schetyny) – napisał.

Michał Dworczyk w Jedynce skomentował też wypowiedź jednego z liderów Zielonych Marka Kossakowskiego, który w piątkowej rozmowie z Radiem Plus oświadczył: „Jesteśmy za tym, żeby obca obecność tutaj, amerykańska w formie baz była jak najmniejsza”.

Według szefa KPRM takie wypowiedzi są nieodpowiedzialne, zwłaszcza, kiedy „płyną z tej koalicji, której trzonem jest Platforma Obywatelska”. Jak zaznaczył, Koalicja Obywatelska jest wewnętrznie niespójna i to, co jest jej jedynym spoiwem to niechęć do PiS i oczekiwanie odzyskania władzy.

Politycy walczący z PiS dzisiaj są w stanie powiedzieć każdą głupotę, byleby była ona w kontrze do propozycji rządu PiS” – zaznaczył Michał Dworczyk.

PAP

drukuj