fot. Nasz Dziennik

„Nasz Dziennik”: Ukrócić ekoterroryzm

Rolnicy chcą ochrony przed bezprawnymi działaniami aktywistów „ekologicznych” – informuje dzisiejszy „Nasz Dziennik”.

Jak pisze „Nasz Dziennik” hodowcy wielokrotnie zwracali uwagę na problem skandalicznych nadużyć ze strony ekoterrorystów. Dziennik informuje, że dochodziło do sytuacji, w których przedstawiciele tzw. organizacji ekologicznych wchodzili na prywatna posesję i rekwirowali zwierzęta pod rzekomym zarzutem ich zaniedbywania.

Nie tylko rolnicy, ale wszyscy posiadacze zwierząt – głównie tych rasowych – mają problemy z tzw. organizacjami prozwierzęcymi. Nasze propozycje idą w tym kierunku, aby zwierzęta, które są odbierane – jeśli zostanie stwierdzone, że dokonało się to bezpodstawnie – wracały do swoich prawowitych właścicieli na podstawie decyzji administracyjnej, a nie długotrwałego i kosztownego procesu cywilnego” – mówi cytowany przez gazetę Jarosław Sachajko (Kukiz`15), który jest jednym z inicjatorów projektu ustawy mającej chronić rolników przed bezprawnymi działaniami ekoterrorystów.

Gazeta zwraca uwagę, że obecnie odebranie zwierząt rolnikowi lub hodowcy „jest bardzo proste” i „wystarczy decyzja >>upoważnionego przedstawiciela organizacji społecznej, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt<<„.

Na potrzebę uszczelnienia systemu zwraca również cytowany przez „Nasz Dziennik” Krzysztof Przedpełski z Krajowej Rady Izb Rolniczych, który zaznacza, że „zastanawiającym i dyskusyjnym jest brak w ustawie jakichkolwiek wymogów dla organizacji społecznej, której statutowym celem jest ochrona zwierząt”.

PAP

drukuj