fot. PAP/Tomasz Gzell

PO chce podnieść wiek emerytalny?

Platforma Obywatelska znów mówi o podniesieniu wieku emerytalnego. Takie plany kreśli senator Bogdan Zdrojewski, który twierdzi, że obecny system skazuje Polaków na głodowe emerytury.

Kwestia emerytur ponownie może być kluczowa w czasie kampanii wyborczej. W 2011 Platforma Obywatelska obiecywała, że nie podniesie wieku emerytalnego, mimo wszystko po ogłoszeniu wyników, zwycięska partia oszukała miliony Polaków. Wtedy Donald Tusk przekonywał, że to najlepsza decyzja, która w przyszłości zaowocuje. Jednak Polacy mieli inne zdanie, co odzwierciedlił wynik kolejnych wyborów. Nowo wybrany prezydent Andrzej Duda obniżył wiek emerytalny.

W kampanii przed wyborami parlamentarnymi – już w tym roku – Platforma obiecywała, że nic, co zostało dane, nie będzie odebrane. Jak widać, nie musiało to wcale dotyczyć niższego wieku emerytalnego. Dzisiaj senator PO Bogdan Zdrojewski stwierdził, że podniesienie wieku emerytalnego jest konieczne.

„Platforma powinna tłumaczyć, że obecny system skazuje miliony Polaków na głodowe emerytury. Odpowiedzialny polityk musi mieć odwagę mówić prawdę, a przede wszystkim ponosić odpowiedzialność nie tylko za tu i teraz, lecz także przyszłą kadencję własnego narodu” – mówił Bogdan Zdrojewski w wywiadzie dla „Wprost”.

Polityk oskarżył PiS o brak odpowiedzialności. W jego ocenie negatywne skutki obniżenia wieku emerytalnego udało się ograniczyć tylko dzięki dobrej koniunkturze międzynarodowej.

TV Trwam News

drukuj