Szczecin: PO i Nowoczesna chcą programu, który dofinansuje tzw. zabieg in vitro

Koalicja Obywatelska przedstawiła program zakładający dofinansowanie in vitro dla mieszkańców Szczecina. Co roku miasto miałoby wydawać na ten cel 1 mln 250 tys. zł. Program przewidziany jest na lata 2018 – 2023.

Poseł PO i kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Szczecina Sławomir Nitras zapowiedział, że wkrótce ruszy zbiórka podpisów pod inicjatywą. Zwolennicy sztucznego zapłodnienia chcą we wrześniu złożyć projekt uchwały w radzie miasta.

Zdaniem posła PiS Leszka Dobrzyńskiego, propozycja Koalicji Obywatelskiej to element przedwyborczej gry politycznej.

– Trudno tego nie uznać za pewną część programu politycznego, nazwijmy to „programu działania”, „programu samorządowego”. Nie sądzę, żeby sprawa in vitro szczególnie fascynowała wyborców. W Szczecinie jest o wiele więcej ważkich problemów. Oczywiście sprawa, gdy mężczyzna i kobieta mają duże trudności, aby zostać rodzicami jest niezwykle poważna. Natomiast myślę, że droga poprzez upolitycznianie projektu, droga poprzez upolitycznianie tej sprawy, a szczególnie przez in vitro nie jest dobrym rozwiązaniem. Tym bardziej bulwersuje sytuacja, kiedy za jedno ewentualnie powołane życie, setki innych muszą być skazane na wieczne zamrożenie – mówił polityk.

Program dofinansowania in vitro dla mieszkańców Szczecina zapowiedział już wcześniej obecny prezydent miasta Piotr Krzystek. Koalicja Obywatelska nie wierzy jednak w te deklaracje i dlatego przygotowała swoją propozycję. Posłowie opozycji chcą dopłacać do każdej procedury in vitro 5 tys. zł.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl