fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] Dr K. Kawęcki: Aspiracje PO mogą doprowadzić do tego, że wspólnej listy opozycji do Senatu nie będzie

Według napływających informacji PO miałoby wystawić swoich kandydatów w 75-80 okręgach, PSL w kilkunastu, a Lewica 5-6. Tymczasem KO ogłosiła aż 95 nazwisk swoich kandydatów na 100 okręgów senackich – powiedział o wspólnych listach opozycji do Senatu w „Aktualnościach dnia” prezes Prawicy RP dr Krzysztof Kawęcki.

Opozycja porozumiała się w sprawie wyborów do Senatu. Nie ma co prawda wspólnej listy, ale tam, gdzie swojego kandydata wystawia KO, tam nie będą kandydować przedstawiciele PSL i Lewicy i odwrotnie.

– Przede wszystkim nie wiemy, czy ten pakt obejmuje trzy bloki – KO, PSL i Lewicę, dlatego że mamy do czynienia ze sprzecznymi wypowiedziami. Szefowa Nowoczesnej mówi, że pakt do Senatu to fakt, z kolei liderzy PSL mówią, że nigdy nie byli zainteresowani zawarciem takiego porozumienia. Nie wiadomo, czy powstanie wspólna lista – podkreślił dr Krzysztof Kawęcki.

Z wypowiedzi liderów poszczególnych partii wynika jednak, że taki pakt został zawarty, choć nie do końca zgadza się to ze stanem faktycznym.

– Według napływających informacji PO miałoby wystawić swoich kandydatów w 75-80 okręgach, PSL w kilkunastu, a Lewica 5-6. Tymczasem KO ogłosiła aż 95 nazwisk swoich kandydatów na 100 okręgów senackich. Takie aspiracje mogą doprowadzić do tego, że wspólnej listy do Senatu nie będzie – wskazał.

Nie jest to jednak ostatnie słowo opozycji. Grzegorz Schetyna zapowiedział, że ostateczne podanie nazwisk na listę nastąpi w piątek.

Całość programu można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl