fot. twitter.com/PolskiSenat

Senatorowie będą kontynuować rozmowy w ramach okrągłego stołu ws. wyborów prezydenckich

W Senacie kontynuowane będą dziś rozmowy w ramach okrągłego stołu ws. wyborów. Wezmą w nich udział przedstawiciele wszystkich klubów i sejmowego koła oraz marszałek Senatu i reprezentanci prezydium Izby.  Rozmowy będą dotyczyć ustawy o organizacji wyborów prezydenckich w 2020 roku, którą przyjął Sejm, poprawek do niej i kalendarza wyborczego.

Zgodnie z ustawą w wyborach prezydenckich głosowanie będzie odbywać się w lokalach wyborczych, ale będzie też można głosować korespondencyjnie.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki skierował ustawę to prac w senackich komisjach, zapewniając, że prace nad nią będą przebiegały intensywnie. Senator PiS Maria Koc wskazuje, że Senat powinien zakończyć je jak najszybciej.

– Ustawa, która jest teraz w Senacie, w dużej mierze zawiera postulaty opozycji, więc jest ta ustawa, myślę, że jest do przyjęcia dla wszystkich. Może opozycja zechce wprowadzić jakieś poprawki, ale nacisk opinii publicznej też już jest duży. Wszyscy oczekują, że Senat jak najszybciej zajmie się tą ustawą, pochyli się nad nią i albo przyjmie poprawki, albo przyjmie ją bez poprawek, albo całkowicie ją odrzuci jak ostatnio. Po prostu żeby Senat zajął stanowisko – to jest najważniejsze. Chcemy, żeby była możliwość wyznaczenia terminu wyborów i aby te wybory się po prostu odbyły – podkreśla Maria Koc.

Lewica zaproponowała niedawno, by skrócić prace Senatu nad ustawą z 30 dni do 2 tygodni. PSL i Kukiz’15 deklarują poparcie szybkiego rozpatrzenia ustawy, ale jeśli będzie porozumienie wszystkich sił politycznych co do jej ostatecznego kształtu. Senackie komisje mają zająć się ustawą w czwartek.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl