fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Premier M. Morawiecki: Nieudolność, kłamstwo, lenistwo to drugie imiona PO i Rafała Trzaskowskiego

Nieudolność, kłamstwo, lenistwo to drugie imiona Platformy Obywatelskiej, to drugie imię Rafała Trzaskowskiego – powiedział we wtorek w Koninie (Wielkopolska) premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z działaczami i sympatykami Prawa i Sprawiedliwości.

Mateusz Morawiecki zaapelował do działaczy PiS, żeby opowiadali znajomym o kłamstwach Platformy Obywatelskiej i wiceprzewodniczącego Rafała Trzaskowskiego.

„Pokazujcie, jak diabeł potrafi ubrać się w ornat i w niedzielę na mszę dzwonić. Kłamać rano a wieczorem zaprzeczać samemu sobie. To jest polityka Platformy Obywatelskiej i wiceprzewodniczącego Rafała Trzaskowskiego” – powiedział premier.

„Nieudolność, kłamstwo, lenistwo to drugie imiona Platformy Obywatelskiej, to drugie imię Rafała Trzaskowskiego” – oświadczył.

Jako przykład szef rządu wskazał na deklarację Rafała Trzaskowskiego, który „jeszcze parę dni temu mówił, że on 4 lata – 3,5 roku temu nie był posłem”.

„Kłamca. Zresztą jak można zapomnieć, że ktoś był posłem. Później mówił, że nie głosował przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego, czyli głosował za utrzymaniem podwyższonego wieku emerytalnego. Drodzy emeryci, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej głosował de facto za utrzymaniem podwyższonego wieku emerytalnego, a więc przeciwko 80 procentom Polaków, którzy chcą żyć godnie” – powiedział premier.

Mateusz Morawiecki przypomniał, że Rafał Trzaskowski nazwał program 500 plus katastrofą budżetową.

„Dlatego musimy dzisiaj ponad mediami, które służą głównie naszym przeciwnikom politycznym, bo są zakorzenione w III Rzeczpospolitej, docierać do ludzi. Nam nie sprzyja ani zagranica, ani media, ani wielcy tego świata, ale wierzymy, że działamy dla dobra całego polskiego społeczeństwa. I tak wiara doprowadzi na do zwycięstwa” – oświadczył premier w Koninie.

Jego zdaniem przeciwnik polityczny jest bardzo przewrotny i przebiegły, który „nie waha się używać kłamstwa ubranego w różne szaty, retorykę i okoliczności”.

„Dlatego musimy się mobilizować i tłumaczyć wyborcom, że tylko z prezydentem Andrzejem Dudą jesteśmy w stanie przejść nie tylko przez ten kryzys suchą nogą, ale jesteśmy w stanie wyjść z kryzysu najszybciej w Europie” – zaznaczył szef rządu.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że teraz, w okresie pandemii koronawirusa, nie ma czasu na eksperymenty, jest trudny zakręt historii, w którym znalazła się Polska od 100 lat.

„Dzisiaj jest czas na wspólną pracę, żebyśmy razem jak najszybciej mogli wyjść z tego kryzysu. Jesteśmy na dobrej drodze dzięki prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który leci za ocean, do przyciągania nowych inwestycji” – powiedział premier.

Według niego dzięki wizycie w USA prezydent Andrzej Duda przyciągnie do Polski tysiące nowych miejsc pracy, nowe technologie i lepsze zarobki.

„To jest polityka Prawa i Sprawiedliwości” – zauważył premier.

Jak podkreślił, Polacy potrzebują prezydenta, który „jest obecny w świecie i w każdym powiecie”. Dodał, że Polacy mogą liczyć na dobrą i konstruktywną współpracę z prezydentem Andrzejem Dudą, która jest bardzo potrzebna.

„Szybkie działanie rządu, Sejmu i prezydenta Andrzeja Dudy doprowadziło do tego, że dzisiaj Hiszpania i Włosi pytają jak to zrobiliśmy, że ocaliliśmy tyle miejsc pracy, że bezrobocie rośnie w minimalnym stopniu w porównaniu do innych krajów” – wskazał Mateusz Morawiecki.

Premier RP dodał, że przedsiębiorcy wiedzą doskonale, co by się stało, gdyby musieli liczyć tylko na siebie.

„Zgroza. Nie byłoby milionów miejsc pracy” – odparł Mateusz Morawiecki.

Szef rządu powiedział, że polityka społeczna realizowana przez Prawo i Sprawiedliwość to główny motyw działania, bo „dla nas nie ma nic ważniejszego niż naród, państwo, społeczeństwo”.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl