fot. PAP/EPA

Prezydent i premier gratulują zwycięstwa Dawidowi Kubackiemu

Dawid Kubacki królem niemieckich i austriackich skoczni; gratulacje, Dawid, stałeś się historią – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki po zwycięstwie Kubackiego w konkursie w Bischofshofen. Gratulacje złożył też prezydent Andrzej Duda, pisząc o „wielkim dniu dla Polski”.

Dawid Kubacki, wygrywając konkurs w austriackim Bischofshofen, zwyciężył w 68. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Kubacki skoczył 143 i 140,5 m. W obu seriach uzyskał największe odległości.

„Wielki dzień dla Polski w Bischofshofen! Brawo Dawid Kubacki – Triumfator Turnieju Czterech Skoczni! Dziękujemy i gratulujemy! Brawa i podziękowania także dla całej Ekipy! Każdy indywidualny sukces ma zawsze swój zespołowy wymiar! Brawo Biało-Czerwoni! Brawo Dawid Kubacki!!!” – napisał prezydent Andrzej Duda.

„Dawid Kubacki królem niemieckich i austriackich skoczni! 68. Turniej Czterech Skoczni trzymał nas w ogromnej niepewności, zawodnicy budowali napięcie i emocje, ale nie mogło skończyć się inaczej niż happy endem. Gratulacje Dawid, stałeś się historią!” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Gratulacje skoczkowi złożyli też m.in. szef kancelarii premiera Michał Dworczyk oraz lider PO Grzegorz Schetyna.

„Brak słów, by wyrazić radość z sukcesu Dawida Kubackiego! Ogromny sukces trzeciego w historii polskiego triumfatora Turnieju Czterech Skoczni! To są efekty wielu lat ciężkiej pracy i nieustępliwości. Wielki szacunek!” – czytamy we wpisie szefa KPRM.

Z kolei Schetyna zwrócił uwagę, że Kubacki jako trzeci Polak w historii „zajmuje miejsce w galerii sław tego prestiżowego turnieju”.

„Początek nowej ery narciarskich skoków?” – napisał.

W przeszłości tę imprezę narciarską wygrali Adam Małysz – w 2001 roku oraz dwukrotnie Kamil Stoch – w 2017 i 2018.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl