Ks. abp Gądecki dziękuje prezydentowi Andrzejowi Dudzie za udział w ŚDM

W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce przewodniczący KEP ks. abp Stanisław Gądecki w liście skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy podziękował mu za zaproszenie papieża Franciszka do Polski oraz za udział w uroczystościach ŚDM.

W liście skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy ks. abp Gądecki wyraził wdzięczność „za gościnne i pełne życzliwości przyjęcie Ojca Świętego Franciszka oraz za osobiste świadectwo wiary i wierności tym wartościom, na których ufundowana jest historia Polski”.

„Ostatnie dni były wzruszającym świętem młodości i wiary, świętem miłości i przebaczenia; świętem, które każe nam patrzeć ku przyszłości z nadzieją. „Dzięki zaangażowaniu tysięcy osób, w tym wolontariuszy, pracowników instytucji i urzędów – również państwowych i samorządowych – miliony nie tylko katolików i nie tylko Polaków w kraju i zagranicą, stały się częścią tych ważnych i niezapomnianych chwil” – napisał w liście udostępnionym w czwartek ks.  abp Gądecki.

Ksiądz Arcybiskup zaznaczył, że obecność papieża Franciszka, stojącego na czele ponad miliardowej wspólnoty osób, stała się okazją „nie tylko do promocji Polski na całym świecie, ale również do promocji tych wartości, które są solidną podstawą trwałego pokoju i bezpieczeństwa płynących z Ewangelii”.

Przewodniczący KEP w czwartek skierował też listy z podziękowaniami do papieża Franciszka, do premier Beaty Szydło, władz rządowych i samorządowych oraz do wolontariuszy i wszystkich ludzi dobrej woli.

 

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj