fot. PAP/Tomasz Gzell

Rzecznik rządu: Ogromne wyrazy współczucia dla rodzin osób, które zginęły w Chojnicach

Ogromne wyrazy współczucia dla rodzin osób, które zginęły w Chojnicach – napisał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller. Podkreślił przy tym, że ministerstwo zdrowia podjęło niezbędne działania, by zapewnić opiekę osobom przebywającym w hospicjum.

Do pożaru w hospicjum w Chojnicach (woj. pomorskie) doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. W jego wyniku zmarły cztery osoby, a 24 trafiły do szpitali, w tym dwie pracownice hospicjum i dwóch policjantów. Burmistrz Chojnic Arseniusz Finster ogłosił w mieście dwudniową żałobę.

„Ogromne wyrazy współczucia dla rodzin osób, które zginęły w Chojnicach. @MZ_GOV_PL podjęło niezbędne działania w celu zapewnienia opieki nad osobami znajdującymi się w hospicjum prowadzonym przez chojnicką fundację. Pomorskie NFZ otrzymało najwyższy priorytet działań w tym zakresie” – napisał w poniedziałek na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik prasowy Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Gdańsku Mariusz Szymański informował wcześniej, że pomorski NFZ deklaruje sfinansowanie „każdej pomocy medycznej niezbędnej dla ratowania zdrowia pacjentów”, a także zapewni miejsca pobytu i opiekę lekarską wszystkim pacjentom hospicjum w Chojnicach po opuszczeniu przez nich szpitali.

Pożar w hospicjum prowadzonym przez Fundację Palium wybuchł ok. godz. 3.10 z niedzieli na poniedziałek. Jak podał kom. Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, według wstępnych ustaleń prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez jednego z pensjonariuszy, który palił papierosa. Zginął w pożarze. Śmierć poniosły jeszcze trzy osoby. Pensjonariusze hospicjum to mieszkańcy powiatów chojnickiego i człuchowskiego.

Okoliczności pożaru bada Prokuratura Rejonowa w Chojnicach.

PAP

drukuj