fot. PAP/Marcin Obara

Rolnicy z AgroUnii protestują w Warszawie

W Warszawie trwa rolniczy protest AgroUnii.  Rolnicy oczekują spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim, chcą wręczyć mu petycję. Ruch w Warszawie jest utrudniony.

O godzinie 07.00 blisko 200 traktorów z okolic Sochaczewa ruszyło w kierunku stolicy. Po drodze dołączały kolejne maszyny. Protest odbywa się pod hasłem „Godna płaca za ciężką pracę”.

– Dziś jest dramat, ogromny zastój na rynku warzyw, owoców, świń. Tak naprawdę nie ma branży, która mogłaby powiedzieć, że jest pewność. Widzimy tylko opowieści ministra rolnictwa, premiera, iż jest dobrze i będzie jeszcze lepiej. My tej dobroci nie widzimy – mówił lider AgroUnii, Michał Kołodziejczak.

https://twitter.com/AGROunia_/status/1496445524936990721

Protestujący przejechali autokarami pod Pałac Kultury i Nauki. Pod kancelarię premiera wyruszyła stamtąd piesza manifestacja.

– Trzeba wprowadzić ustawę, która zabroni kupowania produktów rolnych od rolników poniżej kosztów produkcji. To jest skandaliczne. Mówmy „nie” Zielonemu Ładowi, który będzie wprowadzany w takiej formie nie tylko dla rolników, ale dla wszystkich ludzi – podkreślił Michał Kołodziejczak.

Organizatorzy szacują, że w manifestacji uczestniczy kilka tysięcy osób. Stołeczna policja patroluje miasto w związku z protestem.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl