Ustawa o in vitro trafi w poniedziałek do prezydenta

Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa Błońska w poniedziałek skieruje do prezydenta Bronisława Komorowskiego ustawę o in vitro. Obrońcy życia apelują do prezydenta Komorowskiego by nie podpisywał ustawy, bądź skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego.

Senat opowiedział się za przyjęciem bez poprawek ustawy o tzw. leczeniu niepłodności. Wniosek w tej sprawie poparło 46 senatorów, przeciw było 43, a wstrzymało się czworo.

Dr inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, prosi o kontynuowanie nowenny o Dary Ducha Świętego w intencji prezydenta.

– Kilka dni temu Senat otrzymał list z kancelarii prezydenta, w którym wskazano na wielkie wątpliwości typu konstytucyjnego tej fatalnej, barbarzyńskiej ustawy. Są więc przesłanki do odrzucenia, są przesłanki żeby odesłać do Trybunału Konstytucyjnego. Gorąco proszę tych, którzy już trwali w naszej nowennie, tych, którzy może się dołączą w tej czy innej formie, żebyśmy trwali w modlitwie o dary Ducha Świętego dla prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – apeluje  Antoni Zięba.

Obrońcy życia podkreślają, że rządowa ustawa legalizująca procedurę in vitro definiuje istotę ludzką w pierwszych dniach życia, jako grupę komórek. Zupełnie pomija natomiast etyczną, skuteczną i dużo tańszą metodę leczenia bezpłodności jaką jest naprotechnologia.

W myśl przepisów z procedury sztucznego zapłodnienia będą mogły skorzystać nie tylko małżeństwa, ale także osoby pozostające we wspólnym pożyciu. To otwiera drogę do metody in vitro homoseksualistom.

RIRM

drukuj