fot. twitter.com/KancelariaSejmu

Sejm rozpatrzy wniosek o wotum nieufności wobec wicepremiera Jacka Sasina

Sejm zajmie się w czwartek wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Ten punkt posiedzenia zaplanowano na godz. 20.00. Najpierw odbędzie się debata nad wnioskiem, a następnie głosowanie.

We wtorek sejmowa Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa negatywnie zaopiniowała wniosek opozycji o wotum nieufności dla wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Za pozytywną opinią dla wniosku zgłoszonego przez Koalicję Obywatelską zagłosowało 12 członków komisji, przeciwko było 17, jeden się wstrzymał.

Zdaniem szefa tej komisji, wiceszefa klubu PiS Marka Suskiego, wniosek jest kuriozalny. Polityk wskazał, że opozycja oskarża Jacka Sasina o to, że gdyby minister zajął się walką z epidemią, a nie przygotowaniem wyborów – tej epidemii by nie było.

– To rzeczywiście wyjątkowe oczekiwanie od premiera wręcz nadprzyrodzonych zdolności powstrzymywania epidemii. Pojawił się też zarzut, że w zasadzie epidemia wybuchła tylko dlatego, że pan premier zaczął drukować te śmiercionośne koperty i to samo w sobie już było powodem rozwoju pandemii. Mieliśmy też bardziej ciekawe wnioski: poseł Marek Sowa zapowiedział, że za tę sytuację pójdziemy wszyscy siedzieć do więzienia – mówił Marek Suski.

Wniosek o wotum nieufności wobec szefa resortu aktywów państwowych złożyła Koalicja Obywatelska. Politycy opozycji uznali, że wicepremier Jacek Sasin naruszył przepisy Kodeksu karnego przy organizacji wyborów prezydenckich 10 maja. Głosowanie ostatecznie się nie odbyło, jednak wydrukowano pakiety wyborcze.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM/TV Trwam News

drukuj