Uroczystość Matki Bożej Piekarskiej w Piekarach Śląskich

W środę w piekarskim sanktuarium odbędzie się Uroczystość Matki Bożej Piekarskiej – Głównej Patronki Archidiecezji Katowickiej i Miasta Piekary Śląskie. Wierni będą tego dnia dziękować Bogu za piekarską „Opiekunkę Sławną”, która od wieków czuwa nad śląskim ludem.

Szczególnymi intencjami uroczystości będzie modlitwa o błogosławieństwo dla archidiecezji Katowickiej i jej pasterzy. Tego dnia w katedrze katowickiej święcenia przyjmie ks. prał. Grzegorz Olszowski. W najbliższą niedzielę 16 września u stóp Matki Bożej Piekarskiej już jako biskup pomocniczy archidiecezji, odprawi swoje biskupie prymicje, zawierzając przyszłą posługę Śląskiej Gospodyni.

Wierni matczynemu wstawiennictwu polecą także sprawę dzieła budowy Domu Rekolekcyjno–Pielgrzymkowego „Nazaret”.

Uroczystością odpustową ku czci Matki Bożej Piekarskiej zakończą się obchody wielkiego jubileuszu 700-lecia poświęcenia pierwszego kościoła, stojącego niegdyś w miejscu dzisiejszej bazyliki. Bogu i Matce Najświętszej zostanie wyśpiewane Te Deum za siedem wieków nieustannej opieki i łask otrzymanych w Piekarach Śląskich.

***

Program uroczystości:

10.30 – Uroczysta Suma Odpustowa

13.45 – Obchody Różańcowe z obrazem MB Piekarskiej na Kalwarii

15.00 – Nieszpory Maryjne

(Pozostałe Msze Święte o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 12.00, 14.00, 16.00, 18.30)

Ks. Krzysztof Fulek/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl