fot. PAP/Andrzej Grygiel

Do Matki Bożej w Piekarach Śląskich przybyła doroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt

Do Piekar Śląskich przybyła w niedzielę doroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt. W tym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne, miała ona skromniejszy charakter.

Do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich przybyły w niedzielę kobiety i dziewczęta na swoją doroczną pielgrzymkę.

– Maryjo, bądź z nami. Uczyń nasze rodziny silne Bogiem – modliła się Małgorzata Lewicka.  

Bo takie będzie społeczeństwo i jego przyszłość, jakie będą rodziny – podkreślał ks. abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

– Troska o rodzinę należy do fundamentalnych zadań państwa, samorządu i Kościoła. (…) Broniąc rodziny i godności człowieka, stoimy również na straży polskiej konstytucji i tożsamości europejskiej – mówił ks. abp Wiktor Skworc.

Niestety zdrowa rodzina jest dziś ze wszystkich stron atakowana, poniżana i wyśmiewana. Rękę na rodzinę podnosi się także w naszej ojczyźnie, chcąc ją upodlić, chcąc, aby upadła i wynaturzyła się – podkreślał w czasie homilii ks. abp Jan Romeo Pawłowski. Delegat ds. nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej akcentował, że polska konstytucja chroni rodzinę jako związek kobiety i mężczyzny, gwarantuje też ochronę macierzyństwa i rodzicielstwa.

– To jest najważniejsze polskie, konstytucyjne prawo i nie mogą go nie przestrzegać ci, którzy często w koszulach z napisem „konstytucja” i pod tęczowymi flagami – jakby wstydzili się biało-czerwonych – chcą tworzyć inne społeczeństwo. My już tak mieliśmy, że zamiast biało-czerwonych wciskano nam szturmówki ze sierpem i młotem. To się źle skończyło, bardzo źle – zauważył ks. abp Jan Romeo Pawłowski.

Duchowny apelował do kobiet, aby były odblaskiem Maryi – Najświętszej z Matek.

– Aby Polska była silna, była zdrową rodziną. Aby Polska, mimo rozmaitych nacisków i paskudnych ataków, pozostała wierna tradycji naszych praojców, wierna Bogu, Ewangelii i Kościołowi świętemu – akcentował delegat ds. nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl