fot. Monika Bilska

Polscy parlamentarzyści pielgrzymują dzisiaj na Jasną Górę

W przypadające dziś święto Ofiarowania Pańskiego na Jasnej Górze odbywa się 32. pielgrzymka parlamentarzystów. Centralnym punktem tego wydarzenia będzie Msza św. o godz. 11.00 sprawowana przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Z powodu pandemii uczestniczyć w niej będzie jedynie delegacja polityków z marszałek Sejmu Elżbietą Witek na czele.

Spotkanie na Jasnej Górze jest dla parlamentarzystów okazją do zawierzenia Matce Bożej wszystkich trosk naszego narodu. Europoseł Jadwiga Wiśniewska wskazała, że jest to szczególnie ważne teraz, kiedy relatywizuje się pojęcia dobra i zła.

– To jest czas skupienia i zawierzenia wszystkiego, co jest najistotniejsze w życiu polityka. Przede wszystkim zawierzamy sprawy naszej ojczyzny w trudnym czasie, kiedy w bezprzykładny sposób są atakowane wartości, na których powstała także Unia Europejska. Tym bardziej w trudnych czasach, kiedy na ulicy wykrzykiwane są straszne haniebne rzeczy przez młode osoby, rośnie potrzeba zawierzenia Matce Najświętszej najtrudniejszych spraw naszej ojczyzny – powiedziała Jadwiga Wiśniewska.

Pielgrzymka parlamentarzystów na Jasną Górę zwyczajowo odbywa się 2 lutego – w Ofiarowanie Pańskie. W drodze powrotnej politycy zatrzymują się w sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej Patronki Parlamentarzystów Polskich.

RIRM

drukuj