Zakończyła się Ogólnopolska Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości Rodzin

Na Jasnej Górze odbyła się 33. Ogólnopolska Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości Rodzin. Tego roku wierni spotkali się pod hasłem „Kochająca Matka zawsze trzeźwa”. Wydarzenie potrwało dwa dni.

Pielgrzymkę w sobotę, 15 czerwca o godz. 17.00 rozpoczął wykład wygłoszony w Kaplicy św. Józefa przez dr Teresę Kobrzyńską. Specjalistka mówiła na temat zawarty w haśle tegorocznego spotkania. Następnie o godz. 21.00 uczestnicy zgromadzili się na Apelu Jasnogórskim, który poprowadził ks. bp Tadeusz Bronakowski. Po apelu wierni pozostali czuwając przy różańcu i na modlitwie o uzdrowienie rodzin z nałogów pijaństwa oraz innych uzależnień.

Niedzielę pielgrzymi rozpoczęli uczestnictwem w uroczystej Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej o godz. 9.30. Zawierzyli się na niej Matce Bożej. Eucharystii przewodniczył ks. bp Tadeusz Bronakowski. „W sposób szczególny chcemy się pochylić nad troską o trzeźwość, jako szczególną formą chrześcijańskiej miłości. Troska o trzeźwość bliźniego jest bowiem w swej istocie troską o zbawienie” – podkreślił w homilii ks. Biskup.

Po zakończeniu Mszy św. Diecezjalni Duszpasterze Trzeźwości i Zakonni Referenci Trzeźwości spotkali się w Sali Różańcowej z ks. bp. Tadeuszem Bronakowskim.

RIRM / BPJG

drukuj