fot. flickr.com

„Zagrożona rodzina, zagrożona Polska” – konferencja poświęcona rodzinie w Gdańsku Oliwie

W auli św. Jana Pawła II w gdańskiej Oliwie odbędzie się dziś konferencja pt. „Zagrożona rodzina, zagrożona Polska”. Stowarzyszenie Odpowiedzialny Gdańsk zaprasza mieszkańców, a przede wszystkim rodziców.

Na konferencji będzie mowa m.in. o szkodliwej uchwale Rady Miasta, tzw. modelu równego traktowania. Dokument już zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego wojewoda pomorski. Skarga ma na celu wyeliminowanie uchwały z obiegu prawnego. Więcej o tym można przeczytać [tutaj].

Uchwała, pod pozorem walki z dyskryminacją, daje szerokie przywileje środowiskom LGBT, wprowadza ideologię gender i tzw. edukację seksualną w szkołach. Szkodliwe i bezprawne zapisy prowadzą do zwalczania tradycyjnej rodziny i wchodzą w kompetencje rodziców w zakresie wychowania dzieci.

Stąd na dzisiejszej konferencji będzie m.in. mowa o sposobach ochrony dzieci przed deprawacją w szkołach – mówi Adam Chmielewski ze Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk.

 – O godzinie 19.00 Odpowiedzialny Gdańsk specjalnie dla mieszkańców Gdańska, zwłaszcza dla rodziców, organizuje konferencję pt. „Zagrożona rodzina, zagrożona Polska”. Będziemy tam omawiać zagrożenia, z jakimi spotykają się nasze dzieci w placówkach oświatowych i jak im przeciwdziałać – wyjaśnia Adam Chmielewski.

Uchwała o tzw. modelu równego traktowaniu – jak wskazywał Instytut Ordo Iuris – poważnie narusza polskie prawo. Bezprawnie narzuca określony sposób działania ośrodkom samorządowym, ale także i instytucjom religijnym.

WSA ma 30 dni na wyznaczenie terminu rozprawy. W toku postępowaniu może uchylić uchwałę i wyeliminować z obiegu prawnego.

 RIRM

drukuj