Absurdalne zniżki dla rodzin wielodzietnych

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej proponuje rodzinom wielodzietnym m.in. zniżki na drogie garnitury i biżuterię. O rozczarowaniu ogólnopolską kartą dużej rodziny – napisał dziś jeden z dzienników.

Karta miała ułatwić życie rodzinom wielodzietnym. Okazuje się jednak, że wprowadza zniżki, z których nikt nie będzie korzystał.

Ojciec czworga dzieci przyznaje w dzienniku, że z niecierpliwością czekał na wprowadzenie karty. Rozczarował się, kiedy okazało się, że według urzędników rodziny wielodzietne robią zakupy w sieci delikatesów Alma, ubierają się w Vistuli i noszą biżuterię od Kruka. Takie m.in. zniżki zaproponowało ministerstwo.

Ekonomista Zbigniew Kuźmiuk mówi, że rząd całkowicie oderwał się od rzeczywistości i nie odpowiada na prawdziwe potrzeby wielodzietnych rodzin.

– To oznacza, że rządzący oderwali się kompletnie od realiów. Nie wiedzą, że rodziny wielodzietne, to w Polsce często rodziny najuboższe, które tak naprawdę oczekują wsparcia, jeżeli chodzi o zakup żywności i ewentualnie usług związanych z mieszkalnictwem. Te propozycje natomiast, to propozycje adresowane do rodzin średniozamożnych albo najbogatszych – to one kupują w tego rodzaju sklepach, więc jest to jakieś gigantyczne nieporozumienie. Co więcej, jeśli chodzi o te ulgi dla rodzin wielodzietnych, to tak naprawdę zostało to zepchnięte na samorządy. Ta propozycja rządowa ma te propozycje samorządowe uzupełniać, ale widać, że ona jest kompletnie absurdalna – komentuje ekonomista.

Więcej informacji o zniżkach proponowanych przez ministerstwo na stronie internetowej www.rodzina.gov.pl w zakładce duża rodzina.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl