fot. twitter.com

Lech Polakiewicz laureatem nagrody im. Jerzego Ciesielskiego

Lech Polakiewicz został tegorocznym laureatem nagrody im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego. Wyróżnienie przyznaje kapituła ustanowiona przez Fundację oraz redakcję Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”. Nagroda jest podziękowaniem i uhonorowaniem osoby, która zaangażowana jest w działania na rzecz umacniania rodzin w Polsce.

Za jedną z nich został uznany Lech Polakiewicz, który wraz z nieżyjącą już żoną Elżbietą zainicjowali w Radiu Maryja „Audycje dla małżonków i rodziców”.

Program cieszy się dużą popularnością, a Lech Polakiewicz to bardzo dobry kandydat – podkreślił prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki, wieloletni redaktor Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a obecnie członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Nagrodę otrzymuje zawsze ten, kogo w danym roku kapituła chce przedstawić jako tego, który podjął i realizował wszechstronną i skuteczną działalność na rzecz umacniania rodzin w Polsce. W roku 25. rocznicy powstania „Źródła” nagrodę otrzymuje Lech Polakiewicz, którego wiele osób zna z pięknych audycji prowadzonych także w Radiu Maryja. W styczniu jest to już 1200 audycja – powiedział prof. Janusz Kawecki.

Wśród wyróżnionych nagrodą są już m.in. o. Tadeusz Rydzyk CSsR – Dyrektor Radia Maryja, ks. bp Stanisław Stefanek oraz politycy: senator Jan Maria Jackowski i  prezes PR Marek Jurek.

Dziś o godz. 13.30 w Kościele św. Floriana w Krakowie sprawowana będzie Msza św. dziękczynna za 25-lat „Źródła” i laureatów nagrody.

RIRM

drukuj