fot. PAP/EPA

Polska wesprze Niemców

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował o wysłaniu do Niemiec strażackiej grupy ratowniczej i urządzenia do osuszania zalanych obiektów.

W połowie lipca burze z ulewnymi deszczami spowodowały niszczycielską powódź w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech. Co najmniej 175 osób straciło życie. Niektóre obszary są nadal pozbawione elektryczności i wody pitnej.

Premier RP przy współpracy m.in. z MSZ, MSWiA, Państwową Strażą Pożarną i władzami województwa śląskiego zdecydował o wysłaniu do Niemiec strażackiej grupy ratowniczej i 164 specjalistycznych urządzeń do osuszania zalanych obiektów.

„W obliczu groźnych żywiołów bardzo ważna jest europejska solidarność. Obiecałem kanclerz Angeli Merkel, że Polska pomoże naszym sąsiadom w usuwaniu skutków strasznych powodzi i dotrzymujemy słowa” – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Dodał, że w tej chwili jest to najważniejszy sprzęt potrzebny naszym sąsiadom do uporania się z tragicznymi skutkami powodzi.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl