Premier zainaugurowała działanie programu „Rodzina 500 plus”

Premier Beata Szydło zainaugurowała dziś w Warszawie działanie programu „Rodzina 500 plus”. Dziś w Polskę z materiałami informacyjnymi ruszą także „500 busy”.

Na konferencji prasowej przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów premier rządu powiedziała, że jest to ważny dzieńruszył program „Rodzina 500 plus”.

Jak podała Beata Szydło, pierwsze wnioski zostały złożone już po północy; po pół godzinie było ich już ponad 70.

Na ten moment mamy ponad 20 tys. wniosków złożonych poprzez internet. Ruszamy w Polskę, ruszamy w tej chwili we wszystkich województwach w Polsce. Ruszają „500 busy” w których będzie można uzyskać informacje o tym, jak składać wnioski. Będą w nich wolontariusze, którzy będą pomagali i będą tłumaczyli, kiedy jeszcze ta informacja będzie potrzebna dla polskich rodzin. Ja przede wszystkim cieszę się i mam ogromną satysfakcję, że ten program udało się w tak krótkim czasie wprowadzić w życie. Że dotrzymaliśmy słowa. Program Prawa i Sprawiedliwości, który był naszym sztandarowym programem w kampanii zaczyna obowiązywać – powiedziała premier Beata Szydło.

Premier podkreślała, że program pomoże rodzinom i przyczyni się m.in. do poprawy wskaźników demograficznych. To jest pierwszy tak całościowy, kompleksowy, prawdziwy program prorodzinny – mówiła.

Premier zwróciła również uwagę na skutki gospodarcze programu. Przypomniała, że w tym roku zostanie na niego przeznaczonych ponad 17 mld zł, a w przyszłym – ponad 20 mld. „To będzie zastrzyk dla polskiej gospodarki” – mówiła premier.

W ramach kampanii informacyjnej, premier Beata Szydło ma dziś odwiedzić rodzinę na Mazowszu z którą wspólnie wypełni wniosek o świadczenie.

Wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć w gminie, za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz online. Na złożenie pierwszego wniosku są trzy miesiące.

500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci, do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę – lub 1200 zł dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym – wsparcie będzie przysługiwać także na pierwsze. Wsparciem objętych zostanie 2,7 mln rodzin.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl