fot. Tomasz Strąg

Premier spotka się z szefami wszystkich partii

Premier Beata Szydło zaprosiła dziś na spotkanie szefów klubów parlamentarnych. Chce rozmawiać m.in. o sytuacji międzynarodowej. Spotkanie ma się odbyć w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zgodnie z zapowiedzią rzecznika rządu Rafała Bochenka, szefowie klubów parlamentarnych zostali zaproszeni na godz. 13.30.

– Chcemy rozmawiać co do spotkania, będzie dotyczyło ono sytuacji międzynarodowej i obecnej polityki zagranicznej państwa polskiego. Myślę, że to również wyklaruje się w trakcie spotkania, bo szefowie klubów parlamentarnych przyjdą zapewne ze swoimi sugestiami i kwestiami, które będą chcieli na pewno poruszyć – powiedział rzecznik rządu.

Szefowie klubów PiS, PO, Nowoczesnej i PSL zapowiedzieli w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że wezmą udział w spotkaniu.

Spotkanie odbędzie się w przeddzień dotyczącej Polski debaty w KE. Tematem dyskusji za zamkniętymi drzwiami mają być związane z nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji oraz Trybunale Konstytucyjnym.

Debata będzie miała charakter orientacyjny i nie będzie pierwszym krokiem w procedurze kontroli praworządności. Nadzoru KE nad Polską domaga się pochodzący z Niemiec Komisarz UE ds. gospodarki Guenther Oettinger.

RIRM

drukuj