Trwa spotkanie Beaty Szydło z premierem Węgier Viktorem Orbanem

W piątek po godz. 11.00 rozpoczęło się spotkanie premier Beaty Szydło z szefem węgierskiego rządu Viktorem Orbanem, który przybył z oficjalną wizytą do Warszawy. Premier Szydło zapowiadała, że podczas rozmowy będą poruszane m.in. tematy związane z bezpieczeństwem oraz sprawy unijne.

Wiążemy duże nadzieje z wizytą premiera Viktora Orbana w Warszawie. Nie ukrywamy, że obydwa kraje mają wspólne stanowiska w toczących się sprawach w Unii Europejskiej” – mówiła w czwartek Szydło. Zapowiedziała, że z Orbanem będzie rozmawiać o „relacjach bilateralnych i wspólnych projektach polsko-węgierskich”. Jak dodała, chce także poruszyć tematy unijne i dotyczące bezpieczeństwa.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek zauważył w rozmowie z PAP, że wizyta Orbana wpisuje się w kalendarz intensywnych polsko-węgierskich kontaktów na najwyższym szczeblu.

Spotkanie Beaty Szydło z Viktorem Orbanem będzie doskonałą okazją do potwierdzenia zbieżności stanowisk w najważniejszych sprawach, przede wszystkim z zakresu agendy unijnej” – podkreślił Rafał Bochenek.

Dodał, że premierzy będą rozmawiali m.in. o unijnej polityce migracyjnej, propozycjach zmian dyrektywy o pracownikach delegowanych i o sprawach dot. jednolitego rynku cyfrowego.

W programie dyskusji przewidziano także sprawy bilateralne, a zwłaszcza polsko-węgierską współpracę gospodarczą i polityczną, chociażby w ramach V4” – wskazał rzecznik rządu.

Po południu szef węgierskiego rządu spotka się jeszcze z marszałkami Sejmu i Senatu: Markiem Kuchcińskim i Stanisławem Karczewskim, a także z liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

 PAP/RIRM

drukuj