B. Szydło: Nie ma większej wartości niż rodzina

Podczas konferencji „Firmy rodzinne szansą polskiej gospodarki” w auli WSKSiM w Toruniu premier Beata Szydło podkreśliła, że rodzina była, jest i będzie symbolem polskiego rządu, dlatego tak istotne jest dla niej prowadzenie polityki prorodzinnej. Prezes Rady Ministrów odniosła się również do kryzysu wartości, jaki przechodzi dziś Europa.

Najważniejsza dla przyszłości Polski i Europy jest rodzina – podkreśliła polska premier w pierwszą rocznicę funkcjonowania programu Rodzina 500 plus.

W mojej ocenie program Rodzina 500 plus ma przełomowe znaczenie. (…) Początek tego programu bierze się jeszcze z kampanii wyborczej, kiedy jeżdżąc po Polsce rozmawialiśmy o tym, co jest najważniejsze. Postanowiliśmy wtedy wprowadzić do naszego programu wyborczego program wspierania polskich rodzin. (…) Mimo słów krytyki ze strony opozycji, nikt tego przed nami nie zrobił. Te kilkanaście miliardów złotych, które wcześniej mogły trafiać do polskich rodzin, trafiały… no właśnie nie wiadomo gdzie – powiedziała Beata Szydło.

Rodzina była, jest i będzie symbolem polskiego rządu – zaznaczyła prezes Rady Ministrów.

Po kilkunastu miesiącach pracy naszego rządu otrzymaliśmy już wiele wyróżnień międzynarodowych dzięki działalności na rzecz rodzin. Polska jest przywoływana jako przykład państwa, w którym prowadzona jest polityka prorodzinna z prawdziwego zdarzenia. To jest ogromnym sukcesem naszego rządu. O to nam chodziło i dalej będziemy tę politykę kontynuowali. Nie ma większej wartości niż rodzina – zaznaczyła premier.

Europa przeżywa dziś ogromny kryzys wartości – dodała.

Europa nie potrafi sobie dziś poradzić z kolejnymi wstrząsami i kryzysami, dlatego że wyrzekła się wartości. Europą zaczęły rządzić partykularyzmy, ideologie politycznie umocowane w różnych środowiskach, które walczą z chrześcijaństwem, i rządzi pieniądz. Pieniądz ma przede wszystkim budować prywatne zaplecze. My mieliśmy odwagę powiedzieć, że nie chcemy takiej Europy i Polski. Nie jest łatwo, kiedy musimy mierzyć się z tymi, którzy odrzucają taką filozofię i mówią „będziecie z nami w jednym klubie, jeżeli przyjmiecie nasze warunki”. My już jednak nie musimy walczyć o wejście do tego klubu, bo my tam jesteśmy. Mamy tam takie same prawa i obowiązki, jak inni. Dzisiaj mogę powiedzieć, że mamy wartości, których będziemy strzec. I jeżeli ktoś mówi, że „wy macie zasady, a my pieniądze”, to ja mówię „tak, ale zasady są ważniejsze” – powiedziała Beata Szydło.

 

RIRM

drukuj