fot. WSKSiM

Międzynarodowy kongres na WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpocznie się dziś dwudniowy międzynarodowy kongres pod hasłem: Problemy współczesnej polityki: konflikty zbrojne i terroryzm. 

O 10.30 spotkanie zainauguruje rektor założyciel uczelni o. dr. Tadeusz Rydzyk CSsR. Spotkanie naukowe obejmie referaty które będą głoszone w sesji plenarnej a także obrady panelowe w dot. polityki bezpieczeństwa, konfliktów wewnętrznych i międzynarodowych oraz wojen, a także konfliktów i terroryzmu w mediach.

– Kongres ten gromadzi w naszej uczelni ponad 30 prelegentów z różnych ośrodków akademickich, nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Jest to kolejny kongres poświęcony problemom polityki, który gromadzi na debacie naukowej prelegentów całego świata, ale też polityków. W kongresie wezmą udział m.in.: minister spraw zagranicznych, Witold Waszczykowski, minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz. Jest to kolejna okazja, żeby w gmachu naszej uczelni podjąć ważną refleksję naukową, tym razem nad problemami współczesnej polityki – mówi dr Dorota Żuchowska, dziekan Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Kongres w WSKSiM został zorganizowany przy współpracy z University of East Anglia w Norwich.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Patronat medialny objęło Radio Maryja.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj