fot. flickr.com

Rząd: nadzwyczajna komisja ds. regulacji ma uprościć prawo

Rząd chce uprościć prawo. W tym celu powołał komisję nadzwyczajną ds. deregulacji. Jej członkowie ustalają jakimi problemami będą się zajmować w pierwszej kolejności – o sprawie informuje dziennik „Rzeczpospolita”. Komisja zebrała się już w lipcu. Jej przewodniczącym został poseł PiS-u Wojciech Murdzek.

Posłowie mają się zastanowić nad priorytetowymi problemami, którymi komisja zajmie się po wakacjach. Zakres jej działań ma być szeroki.

Poseł Wojciech Murdzek wskazał, że skomplikowane i niejednoznaczne prawo często jest poważną barierą do przestrzegania przepisów.

Wydaje się, że najbardziej przygotowane tematy zawsze są związane ze sferą działalności gospodarczej, bo tam ta lista rzeczy, które przeszkadzają sprawnie i dobrze funkcjonować, jest zawsze bardzo długa. Chcemy mieć oczywiście możliwość ingerencji wszędzie tam, gdzie prawo jest zbyt skomplikowane, niejednoznaczne, albo po prostu wchodzi w sferę absurdalnych wymogów czy rozwiązań, które utrudniają normalne życie. Także tutaj nie ma jakiś ograniczeń – powiedział poseł Wojciech Murdzek.

W poprzedniej kadencji funkcjonowała już podobna komisja, ale zajmowała się głównie kolejnymi ustawami dotyczącymi deregulowanych zawodów.

RIRM

drukuj