Na Jasną Górę przybędzie dziś XIX Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci

Najmłodsi zrzeszeni w Podwórkowych Kołach Różańcowych Dzieci po raz 19. spotkają się dziś na Jasnej Górze. Tegoroczna ogólnopolska pielgrzymka małych apostołów Matki Najświętszej odbędzie się pod hasłem: ,,Przyjdź Duchu Święty”.

Pielgrzymka rozpocznie się przed południem. W planie jest m.in. spotkanie z założycielką PKRD Magdaleną Buczek oraz koncert w wykonaniu ks. bp. Antoniego Długosza z Częstochowy i zespołu ,,Armia Dzieci”.

Nie zabraknie także wspólnej modlitwy różańcowej, która poprzedzi uroczystą Eucharystię sprawowaną o godz. 12.30.

Do udziału w pielgrzymce zachęca ks. bp Antoni Długosz, który również będzie przewodniczył Mszy świętej.

– Zapraszam serdecznie na Jasną Górę, abyśmy tam przeżyli wielką prawdę. Jesteśmy rodziną Pana Jezusa, który jest Bogiem miłości i miłosierdzia. Zaprasza także Matka Boża, która powie do nas z tego miejsca: „Cokolwiek Syn mój każe wam czynić, to czyńcie. Słuchajcie mojego Syna”. Tam przeżyjemy wielką radość. Będziemy się modlić piosenką, a później będziemy odprawiali Mszę św. razem ze mną. Będę przewodniczył Eucharystii, pamiętając o tym, że przez chrzest, a później przez bierzmowanie każdy z nas jest kapłanem Pana Jezusa – to tzw. powszechne kapłaństwo – mówi ks. bp Antoni Długosz.

Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci działają od 1997 roku. Obecnie istnieją w 33 krajach świata na wszystkich kontynentach.

Wspólnota skupia dzieci, które podejmują zobowiązanie do codziennego odmawiania co najmniej jednej dziesiątki różańca świętego. Ich zadaniem jest również szerzenie tej modlitwy wśród swoich bliskich i kolegów.

Członkowie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci spotykają się systematycznie na wspólnej modlitwie, formacji i zabawie. Jednym z takich spotkań jest ogólnopolska pielgrzymka przed tron Jasnogórskiej Pani.

RIRM/TV Trwam News

drukuj