Kolejarze u Matki Bożej Częstochowskiej

Kolejarze przybywają do stóp Matki Bożej Częstochowskiej z intencją dziękczynną za wizytę Jana Pawła II w Lublinie, miejscu w którym swoje pozdrowienie skierował do kolejarzy.Podziękują również ich duszpasterzom za ich służbę i przewodniczenie wspólnocie kolejarskiej.

Trwającą dwa dni pielgrzymkę zakończy niedzielna Msza św. o godz. 11.00. Eucharystii przewodniczył będzie ks. abp Andrzej Dzięga – metropolita szczecińsko-kamieński.

Senator Stanisław Kogut, który weźmie udział w pielgrzymce, zachęca wszystkie osoby związane z kolejnictwem do udziału w uroczystościach na Jasną Górę.

-Zapraszam wszystkich kolejarzy emerytów, rencistów i pracowników, aby wzięli udział w dorocznej pielgrzymce kolejarzy. Mamy o co prosić Matkę Najświętszą i Pana Boga, ażeby kolej scalać a nie rozbijać i żeby faktycznie  tworzyć tą jedność. Jan Paweł II mówił : „kolejarze nie dajcie się dzielić bądźcie zjednoczeni”– akcentował sen. Stanisław Kogut.

Pielgrzymi przybywają do Matki Bożej Częstochowskiej proszą także o umocnienie wiary w Kościele i w nich samych.

W uroczystościach udział biorą także kolejarze z Białorusi, Francji, Słowacji i Węgier.

Wypowiedź senatora Stanisława Koguta

Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl