fot. Monika Bilska

Przyprowadźmy dzieci do Maryi!

22. Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasną Górę odbędzie się w niedzielę 20 czerwca. Pomóżmy dzieciom wziąć w niej udział!

Pan Jezus nieustannie powtarza: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie”. Biorąc sobie do serca te słowa, stwórzmy dzieciom możliwość udziału w spotkaniu na Jasnej Górze, u Maryi, która prowadzi nas do swego Syna Jezusa. Aby tak się stało, potrzebna jest mobilizacja ze strony dorosłych, w tym przede wszystkim rodziców, ale także m.in. katechetów. Uczestnictwo w pielgrzymce PKRD na Jasną Górę to duchowa inwestycja w młode pokolenie. Zwraca na to uwagę o. Piotr Dettlaff CSsR, opiekun Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci działających przy Radiu Maryja. Podkreśla, że Rodzina Radia Maryja jest wielopokoleniowa, stanowią ją: dzieci, młodzież, rodzice, dziadkowie i babcie.

– Doświadczenie naszego życia chcemy przekazywać z pokolenia na pokolenie, by ubogacać siebie nawzajem mądrością, która będzie właściwym fundamentem budowania lepszego jutra wspólnoty Kościoła, lepszego jutra naszej Ojczyzny – zaznacza o. Piotr Dettlaff CSsR.

Dzieci same nie zorganizują wyjazdu na Jasną Górę, są zbyt małe. Stąd apel, w sposób szczególny do wszystkich rodziców, by wzięli odpowiedzialność za powrót swoich dzieci do wspólnoty Kościoła po pandemii koronawirusa.

– Kochani rodzice, w sakramencie małżeństwa ślubowaliście sobie miłość, ale także obiecaliście Panu Bogu, że wychowacie po katolicku i przyjmiecie potomstwo, którym was Pan Bóg obdarzy. Pan Bóg obdarzył was dzieckiem, dziećmi, jesteście pierwszymi wychowawcami, dlatego bardzo gorąco prosimy wszystkich rodziców: pomóżcie dzieciom zorganizować wyjazd na Jasną Górę – apeluje redemptorysta.

Matka Boża uczy prawdziwej miłości do Pana Boga, do Kościoła, do naszej Ojczyzny. W Jej ramionach znajdujemy poczucie bezpieczeństwa i pokój serca.

– Prosimy także wszystkich opiekunów, wychowawców, księży, katechetów, przyjaciół z Kół i Biur Radia Maryja: nie przechodźmy obojętnie obok przyszłych losów naszej Ojczyzny i Kościoła. Zainwestujmy nasze serca, naszą miłość w dzieci. To one będą tym pokoleniem, które poniesie wiarę, doświadczenie miłości do Boga i Ojczyzny w następne pokolenia – podkreśla o. Piotr Dettlaff.

„Do Ciebie się uciekamy…” to hasło 22. Ogólnopolskiej Pielgrzymki PKRD na Jasną Górę.

– Chcemy przybyć do Matki Bożej Królowej Polski z naszymi troskami, problemami, intencjami dotyczącymi różnego rodzaju sytuacji związanych również z trudnym czasem pandemii koronawirusa – mówi.

Zapraszając do udziału w spotkaniu na Jasnej Górze, o. Piotr Dettlaff CSsR zachęca, by przybywać w grupach zorganizowanych i indywidualnie.

Organizatorzy przypominają, że w autokarach wszystkie miejsca siedzące mogą już być zajęte.

Pielgrzymka rozpocznie się 20 czerwca o godz. 11.00. W programie: koncert w wykonaniu Armii Dzieci, świadectwa, modlitwa różańcowa, koncert ks. bp. Antoniego Długosza, spotkanie z Magdą Buczek, założycielką PKRD.

W centrum spotkania znajduje się Eucharystia celebrowana o godz. 13.30 pod przewodnictwem ks. bp. Antoniego Długosza. Po Mszy św. zaplanowano konkursy z nagrodami.

Wspólnota Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci działająca przy Radiu Maryja powstała w 1997 roku. Jest obecna na wszystkich kontynentach świata. Wspólnota PKRD skupia dzieci, które zobowiązują się, aby każdego dnia odmawiać co najmniej jedną dziesiątkę Różańca św. Tym samym odpowiadają one na zaproszenie Matki Bożej do codziennej modlitwy różańcowej. Informacje o PKRD, także dotyczące tego, w jaki sposób je zakładać, są zamieszczone na stronie www.pkrd.pl.

Małgorzata Bochenek/Nasz Dziennik/radiomaryja.pl

drukuj