XXIII Pielgrzymka PKRD na Jasną Górę

Już tylko godziny dzielą najmłodszych słuchaczy Radia Maryja od wyjazdu na XXIII Pielgrzymkę PKRD na Jasną Górę. Hasłem spotkania są słowa: „Królowo Pokoju, módl się za nami”.

W tym roku już po raz 23. najmłodsi czciciele Maryi z Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci zgromadzą się u Jej stóp – na Jasnej Górze.

– Będzie to nasze szczególne, radosne świętowanie, ponieważ w tym roku PKRD obchodzą jubileusz, 25-lecie powstania – mówiła Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

Hasłem spotkania jest wezwanie: „Królowo Pokoju, módl się za nami”. Pokój jest dziś bardzo potrzebny nie tylko na Ukrainie, nie tylko w innych miejscach na świecie, ale – jak podkreśliła założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci – także w rodzinach i sercach wszystkich ludzi.

– Wierzymy, że modlitwa różańcowa ma ogromną moc i że właśnie zjednoczeni w modlitwie, na Jasnej Górze – u tronu naszej Matki i Królowej – będziemy wypraszać dar pokoju dla Ukrainy i całego świata – wyjaśniła Magdalena Buczek.

Początek jutrzejszego spotkania w samo południe.

– Najpierw będą koncerty zespołu Arka Noego, a także w wykonaniu ks. bp. Antoniego Długosza, naszego wielkiego przyjaciela. Będzie także czas świadectw i modlitwa różańcowa. Głównym punktem będzie Eucharystia sprawowana o godz. 14.30 – dodała założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Antoni Długosz.

– Czekamy na każdą i każdego z Was, by wspólnie spotkać się 19 czerwca bieżącego roku na Jasnej Górze – dodała Magdalena Buczek.

Wspólne świętowanie zakończy konkurs z nagrodami.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl