
XXIII Pielgrzymka PKRD na Jasną Górę
Już tylko godziny dzielą najmłodszych słuchaczy Radia Maryja od wyjazdu na XXIII Pielgrzymkę PKRD na Jasną Górę. Hasłem spotkania są słowa: „Królowo Pokoju, módl się za nami”.
W tym roku już po raz 23. najmłodsi czciciele Maryi z Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci zgromadzą się u Jej stóp – na Jasnej Górze.
– Będzie to nasze szczególne, radosne świętowanie, ponieważ w tym roku PKRD obchodzą jubileusz, 25-lecie powstania – mówiła Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.
Hasłem spotkania jest wezwanie: „Królowo Pokoju, módl się za nami”. Pokój jest dziś bardzo potrzebny nie tylko na Ukrainie, nie tylko w innych miejscach na świecie, ale – jak podkreśliła założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci – także w rodzinach i sercach wszystkich ludzi.
– Wierzymy, że modlitwa różańcowa ma ogromną moc i że właśnie zjednoczeni w modlitwie, na Jasnej Górze – u tronu naszej Matki i Królowej – będziemy wypraszać dar pokoju dla Ukrainy i całego świata – wyjaśniła Magdalena Buczek.
Początek jutrzejszego spotkania w samo południe.
– Najpierw będą koncerty zespołu Arka Noego, a także w wykonaniu ks. bp. Antoniego Długosza, naszego wielkiego przyjaciela. Będzie także czas świadectw i modlitwa różańcowa. Głównym punktem będzie Eucharystia sprawowana o godz. 14.30 – dodała założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.
Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Antoni Długosz.
– Czekamy na każdą i każdego z Was, by wspólnie spotkać się 19 czerwca bieżącego roku na Jasnej Górze – dodała Magdalena Buczek.
Wspólne świętowanie zakończy konkurs z nagrodami.
TV Trwam News