fot. twitter.com/JasnaGoraNews

Ks. bp A. Przybylski na Jasnej Górze: Wielkanoc jest po to, byśmy odnowili nasze bycie razem we wspólnocie

Wielkanoc jest po to, byśmy odnowili nasze bycie razem w rodzinie, we wspólnocie, w Kościele – mówił częstochowski biskup pomocniczy ks. bp Andrzej Przybylski, który na Jasnej Górze celebrował liturgię Wigilii Paschalnej.

„Bardzo to jest potrzebne, zwłaszcza teraz, kiedy świat jest rozdarty sporami, podziałami, kiedy trwa okrutna wojna na Ukrainie. Wielkanoc jest po to, abyśmy stanęli przy grobie Jezusa razem i razem szturmowali niebo, modląc się o pokój” – podkreślił ks. bp Andrzej Przybylski w homilii. Jak mówił duchowny, Wielkanoc ma być również „odnowieniem naszego bycia w Kościele, właściwego rozumienia Kościoła, miłości do Kościoła”.

„Piękny jest znowu nasz Kościół, kiedy po pandemii, po ograniczeniach, znów możemy być razem. Jaki piękny jest Kościół w te dni, kiedy tylu ludzi adorowało wczoraj krzyż Chrystusa, jakie piękne były dzisiaj nasze kościoły pełne ludzi nawiedzających Pański Grób, przynoszących do kościoła oznaki życia: kwiaty, pokarmy, symbole życia, bo Kościół jest wspólnotą życia” – mówił duchowny.

Nawiązując do pomocy okazywanej uchodźcom z Ukrainy zaznaczył, że „Kościół przyjmujący uchodźców ma oblicze samego Chrystusa pochylającego się nad potrzebującymi”.

„Przy grobie Jezusa warto pomyśleć, dlaczego ktoś próbuje ciągle ten Kościół niszczyć, zniesławiać, ośmieszać. Od tamtej pierwszej Wielkanocy trwa także wielkie zmaganie o Kościół. Nie dlatego, że ten Kościół jest najważniejszy, ale dlatego, że Bóg w nim działa, że Bóg w nim żyje” – wskazał ks. bp Andrzej Przybylski.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl