Poznań: około 2 tys. osób pójdzie w pielgrzymce na Jasną Górę

Około 2 tys. osób weźmie udział w 82. Poznańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która w środę wyruszyła ze stolicy Wielkopolski. Pątnicy mają do pokonania około 300 kilometrów, pojawia się w Częstochowie 15 lipca.

Jak powiedział PAP kapelan poznańskiej pielgrzymki ks. Tomasz Kulka, liczba osób pielgrzymujących do Częstochowy powinna być podobna do ubiegłorocznej. Zastrzegł, że wiele osób zapisuje się w trakcie drogi.

Patronem 82. Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę jest św. Faustyna. Jak powiedział PAP ks. Kulka, patron i tegoroczne hasło, „Bądźmy świadkami Miłosierdzia”, nawiązują do odbywających się niebawem w Krakowie Światowych Dni Młodzieży.

„Tematowi zawartemu w haśle poświęcone będą wygłaszane podczas pielgrzymowania konferencje. Duży nacisk jest w nich kładziony na miłosierdzie, na to, czym ono jest, także na fakt, że sami go dostępując, powinniśmy je okazywać innym” – powiedział ks. Kulka.

Jak dodał, zbliżające się Światowe Dni Młodzieży nie powinny mieć wpływu na tegoroczną frekwencję na pielgrzymce.

„My dochodzimy do Częstochowy 15 lipca, jest więc jeszcze sporo czasu, by wrócić do domu, przepakować się i wyruszyć do Krakowa” – uważa kapelan pielgrzymki.

Wyjście z Poznania poprzedziła msza św. pod przewodnictwem metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego. W trakcie homilii abp Gądecki nazwał pielgrzymowanie „odpowiedzią na wewnętrzny głos, który wzywa do wyruszenia w drogę do ukrytych zakamarków naszego życia, głębszego zrozumienia własnej osoby”.

„Pielgrzymka to nie tylko pokonanie drogi do jakiegoś miejsca. To przede wszystkim podróż w głąb samego siebie. To oderwanie się od ustalonego rytmu codziennego życia, które pozwala spojrzeć na siebie i na swoje życie z innej perspektywy” – powiedział.

Pierwsza grupa pielgrzymów, z wielkopolskiego Czarnkowa, wyruszyła na Jasną Górę już w niedzielę. W poniedziałek i wtorek na szlak ruszały kolejne grupy spoza Poznania.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl