Poznań: XIII Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży

W Poznaniu rozpoczęło się XIII Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży. Zakończy się ono w niedzielę. Podczas spotkania poruszone zostaną m.in. kwestie: Światowych Dni Młodzieży, odchodów rocznicy Chrztu Polski oraz Roku Miłosierdzia.

W Forum udział biorą m.in. ks. bp pomocniczy archidiecezji poznańskiej Grzegorz Balcerek, ks. bp radomski Henryk Tomasik – delegat KEP ds. Światowych Dni Młodzieży oraz ks. Krzysztof Dukielski – odpowiedzialny za Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży.

Uczestników spotkania powitał ks. bp Grzegorz Balcerek. Następnie w poznańskiej katedrze została odprawiona Msza św.

Ks. bp przypomniał, że obecny rok jest wyjątkowy, przeżywamy bowiem jednocześnie 1050. rocznicę Chrztu Polski, jak i Światowe Dni Młodzieży w naszym kraju, na które młodych ludzi zaprasza do Krakowa papież Franciszek. Przyznał również, że spotkanie z papieżem i młodzieżą z całego świata może być momentem przełomowym w życiu wielu młodych.

Nigdy nie wiemy, kiedy i w jaki sposób Pan Bóg będzie chciał nas zaangażować w dzieło zbawienia. Dlatego bądźmy wciąż gotowi! Dajmy Bogu szansę, aby mógł nas spotkać – mówił ks. bp Grzegorz Balcerek.

Zachęcał on również młodych zgromadzonych w poznańskiej katedrze, aby umieli na Boże wezwanie rezygnować ze swoich pomysłów na życie, by wypełnić plan przygotowany specjalnie dla nas przez Ojca.

To dopiero daje prawdziwe szczęście – zapewnił ks. bp.

XIII Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży zostało zorganizowane Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży oraz Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej i Gnieźnieńskiej.

Niedziela.pl/RIRM

 

 

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl