fot. facebook.com

Poznań: Policjanci ratujący życie innych uhonorowani Kryształowymi Gwiazdami

Blisko 70 wielkopolskich policjantów odebrało dziś w Poznaniu Kryształowe Gwiazdy. Wyróżnienie przyznawane jest funkcjonariuszom, którzy narażali życie i zdrowie podczas pełnienia służby lub po pracy.

Wśród tegorocznych laureatów są policjanci, którzy udaremnili próby samobójcze, wyciągali ludzi z pożaru, ratowali tonące osoby i odnajdywali zaginionych. Wyróżnienia przyznano po raz piętnasty. 11 funkcjonariuszy otrzymało Kryształową Gwiazdę ze wstęgą. Wręcza się ją w przypadku, gdy laureat uratował czyjeś życie po raz kolejny.

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, który w sierpniu tego roku uczestniczył w akcji ratowania życia osoby próbującej popełnić samobójstwo, powiedział, że Kryształowa Gwiazda to niezwykłe i cenione przez policjantów wyróżnienie – cenniejsze niż gratyfikacja finansowa.

„To znakomita forma docenienia naszej pracy, naszych starań. Policjanci wiedzą, kto w ich otoczeniu ma Kryształową Gwiazdę” – powiedział.

Wyróżnień gratulowali policjantom zwierzchnicy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, a także wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Jak powiedział dziś szef policyjnego związku zawodowego w Wielkopolsce podinsp. Andrzej Szary, Kryształowa Gwiazda to szczególne, przyznawane wyłącznie w Wielkopolsce, wyróżnienie dla funkcjonariuszy, którzy swoją postawą udowodnili, czym są dla każdego policjanta słowa roty ślubowania.

„Tym wyróżnieniem chcieliśmy podkreślić szczególny charakter służby, gdzie policjant naraża życie i zdrowie, ratując życie innym. To jedyne wyróżnienie w kraju, które promuje tego typu postawy funkcjonariuszy” – zaznaczył podinsp.. Andrzej Szary.

Podkreślił, że Kryształowe Gwiazdy cieszą się wśród policjantów szczególnym prestiżem.

Kryształowa Gwiazda została ustanowiona z inicjatywy komendanta wielkopolskiej policji i NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego. Do tej pory Kryształowymi Gwiazdami uhonorowano około 800 policjantów.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl