Zatrzymanie domniemanych członków tzw. grupy „Ziela” m.in. handlującej narkotykami

Niemal 200 funkcjonariuszy zaangażowano w zatrzymanie 13 osób z tzw. grupy „Ziela”, której członkowie są podejrzani o przestępstwa narkotykowe i akcyzowe. Według prokuratury to zorganizowana grupa przestępcza, która naraziła skarb państwa na stratę około 42 mln zł.

Działania prowadziło CBŚP wspólnie z poznańską Prokuraturą Krajową, zabezpieczając m.in. anaboliki, papierosy bez polskich znaków akcyzy, krajankę tytoniową, a także odzyskując samochód poszukiwany w Niemczech. W akcji brało udział prawie 200 funkcjonariuszy CBŚP, SG, KAS i SPAP KWP w Gorzowie Wlkp.

Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono ponad 300 tys. zł w gotówce.

Śledztwo w tej sprawie trwało wiele miesięcy. Według prokuratury grupa miała działać w latach 2015–2016 w woj. lubuskim, a jej członkowie mogli sprzedawać kokainę, marihuanę i amfetaminę. Według wstępnych ustaleń członkowie grupy mieli kupować także poza Polską wyroby akcyzowe i zajmować się handlem alkoholem. Według śledczych w tym okresie grupa mogła wprowadzić na rynek wyroby akcyzowe w postaci alkoholu, papierosów i tytoniu do palenia, co mogło spowodować straty dla skarbu państwa około 42 mln złotych.

W poznańskim oddziale prokuratury jeden z zatrzymanych o pseudonimie „Zielu” usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz zarzuty dotyczące przestępstw narkotykowych. Pozostałym zatrzymanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, obrotu znaczną ilością środków odurzających oraz popełnienia przestępstw skarbowych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl