fot. facebook.com

R. Fogiel o pokazie drag queen w Poznaniu: To horrendalny pokaz nienawiści

Wydarzenie z jednego z poznańskich klubów dotyczące ks. abp. Marka Jędraszewskiego to horrendalny pokaz nienawiści – ocenił w czwartek zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. Jego zdaniem, było to „absolutne kuriozum i skandal”.

W ten sposób Fogiel odniósł się w ten sposób do zdarzenia podczas sobotnich wyborów Mr Gay Poland w poznańskim klubie Punto. Na zdjęciach z wydarzenia jedna z drag queen wystąpiła z „kukłą” z wizerunkiem ks. abp. Marka Jędraszewskiego. W trakcie występu – jak podają lokalne media – miało być „symulowane zabójstwo metropolity krakowskiego, który w ostatnim czasie krytykował ideologię środowisk lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów”.

„To jakieś absolutne kuriozum i skandal. Ktoś taki używa przemocy symbolicznej w sposób absolutnie niedopuszczalny; stawia się w jednym rzędzie z tymi, którzy rzucają kamieniami, czy atakują na ulicach” – powiedział Fogiel.

Jak dodał, „był jakiś horrendalny pokaz nienawiści, a nie występ”.

„Oczekiwałbym tego samego poziomu oburzenia po tym jak kilku narodowców powiesiło portrety posłów. Oczekuję tej samej reakcji” – podkreślił Fogiel.

Do sprawy odniósł się w środę Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

„Z przykrością przyjęliśmy informację o manifestacji nienawiści, jaka miała miejsce w jednym z poznańskich klubów” – napisał w oświadczeniu rzecznik KEP. Przypomniał, że podżeganie do nienawiści i aktów przemocy wobec jakiegokolwiek człowieka, niezależnie od jego pozycji w społeczeństwie, nie mieści się kanonach europejskiej cywilizacji.

„W każdym wrażliwym człowieku budzi jedynie niesmak i oburzenie” – dodał ksiądz Paweł Rytel-Andrianik.

PAP/RIRM

drukuj