Pielgrzymka młodzieży z Madrytu do sanktuariów maryjnych pod hasłem „Miłość zawsze zwycięża”

Pod hasłem „Miłość zawsze zwycięża” (El amor siempre vence) trwa diecezjalna pielgrzymka młodzieży z Madrytu do sanktuariów maryjnych. Przewodniczy jej ks. kard. Carlos Osoro. Pielgrzymka wpisuje się w obchody Roku Maryjnego, który diecezja madrycka celebruje z okazji 25-lecia konsekracji katedry Almudena przez papieża Jana Pawła II.

Pielgrzymka spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Na trasie są sanktuaria maryjne jak Bienaparecida, Aránzazu i Lourdes, ale również Loyola oraz Barbastro, w którym zginęło za wiarę 51 klaretynów podczas wojny domowej. Większość z nich miała nieco ponad dwadzieścia lat.

„Chcemy pomóc młodzieży, aby doświadczyła, że nie ma takiej sytuacji, która mogłaby nas odseparować od miłości Boga. Pielgrzymujemy razem, jest czas na Eucharystię, modlitwę i chwile ciszy, ale także na zabawę, sport i plażę. Jednak to wszystko zawsze wypływa z miłości. Miłość zawsze zwyciężyła w Maryi, w św. Ignacym czy też w męczennikach z Barbastro. Może zwyciężyć w naszym życiu, abyśmy mogli być naprawdę szczęśliwi” – mówi ks. Luis Melchor, koordynator pielgrzymki.

Tego samego zdania jest Pablo Ureña, student nauk politycznych i zarządzenia. W ubiegłym roku pielgrzymka całkowicie zmieniła jego życie. W tym roku jest wolontariuszem.

„Wszyscy jesteśmy uczniami Jezusa i powinniśmy przekazać innym to, czego od Niego nauczyliśmy się. Najważniejszym przesłaniem Chrystusa jest miłość” – podkreśla Pablo Ureña.

Pielgrzymka potrwa do 30 lipca.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/RIRM

drukuj