fot. twitter.com/JasnaGoraNews

XIII Patriotyczna Pielgrzymka kibiców na Jasną Górę

Na Jasną Górę w ramach XIII Patriotycznej Pielgrzymki przybyli kibice. W Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej odbyła się Msza św. z udziałem księży, którzy co roku biorą udział Patriotycznej Pielgrzymce. Pojawili się też przedstawiciele 27 środowisk kibicowskich.

Z powodu epidemii przybyła nieliczna grupa pielgrzymów. Pozostali łączą się duchowo z Jasną Górą. W różnych miejscowościach na terenie całej Polski sprawowane są tożsame Eucharystie.

Hasłem pielgrzymki jest zawołanie ks. Jana Bosko: „Bóg Cię widzi”. Ks. Jarosław Wąsowicz, kapelan kibiców, tłumaczy, skąd takie przesłanie.

– W tym roku postanowiliśmy, że hasłem pielgrzymki będzie zawołanie ks. Bosko: „Bóg Cię widzi”. Ks. Bosko chciał w ten sposób zwrócić uwagę młodzieży na to, że wszystko, co robimy, jest widziane przez Pana Boga, dlatego warto być dobrym i zastanowić się zanim zrobi się coś złego. Warto mieć w sercu i pamięci obecność Boga oraz to, że On widzi wszystko. Jako patronów naszego pielgrzymowania (zawsze odwołujemy się do historycznych wydarzeń) obraliśmy rotmistrza Witolda Pileckiego oraz ppłk. Łukasza Cieplińskiego – mówi ks. Jarosław Wąsowicz.

Ks. Jarosław Wąsowicz spodziewa się, że w sumie sprawowanych będzie  ponad 50 Mszy św. z udziałem kibiców. Kapelan podkreśla, że wydarzenie jest bardzo potrzebne w obliczu obrony naszych narodowych i katolickich wartości.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl