17 września Ludzie Morza przybędą na Jasną Górę

Na Jasną Górę pielgrzymują Ludzie Morza. Reprezentanci różnych zawodów związanych z gospodarką morską przybędą przed tron Królowej Polski już po raz 39. Pątnicy dotrą na Jasną Górę 17 września. Pierwszym punktem programu będzie udział w Apelu Jasnogórskim przed Cudownym Obrazem Matki Bożej.

Krajowy Duszpasterz Ludzi Morza, o. Edward Pracz, podkreśla, że intencją pielgrzymki jest objęcie modlitwą wszystkich pracujących na morzu oraz ich rodziny.

– Przede wszystkim chcemy zwrócić się w stronę Matki Bożej Gwiazdy Morza, aby towarzyszyła tym, którzy podejmują pracę na morzu. Zwracamy się do Matki Bożej Gwiazdy Morza, aby towarzyszyła także tym, których już z nami nie ma, bo nie dopłynęli do bezpiecznej przystani. Chcemy szerzej spojrzeć na środowisko Ludzi Morza i powierzać marynarzy, którzy w tych trudnych czasach podejmują pracę na statkach. Chcemy prosić dla nich o bezpieczną pracę i rejs. (…) Na Jasnej Górze będziemy modlić się w intencji Ludzi Morza, aby wytrwali na morzu i mogli bezpiecznie wrócić do domu, ale będziemy modlić się także za ich rodziny, które zostały na lądzie i oczekują ich powrotu. Nade wszystko chcemy umocnić naszą wiarę i wpatrywać się w wizerunek Matki Bożej, aby dalej prowadziła Ludzi Morza bezpieczną drogą do portu zbawienia – wskazał o. Edward Pracz.

Centralnym wydarzeniem pielgrzymki będzie Msza św. o godz. 9.30 pod przewodnictwem ks. bp. Ryszarda Kasyny, ordynariusza diecezji pelplińskiej.

Dla pielgrzymów zaplanowano również prelekcję „Prymas Tysiąclecia Świadkiem Maryi”. Pielgrzymka zakończy się Drogą Krzyżową na Wałach Jasnogórskich o godz. 15.00.

fot. httpswww.facebook.comWydzial.Mechaniczny

RIRM

drukuj