fot. https://twitter.com/MON_GOV_PL

Polsko-litewskie konsultacje międzyrządowe

W Warszawie odbędą się dziś polsko-litewskie konsultacje międzyrządowe. Premier Mateusz Morawiecki ma rozmawiać z premierem tego kraju m.in. o sytuacji na granicy z Białorusią.

Dzisiejsze spotkanie, jak tłumaczył rzecznik rządu Piotr Müller, stanowi potwierdzenie polsko-litewskiego strategicznego partnerstwa. Jest także wyrazem solidarności we wspólnym kryzysie na granicy z Białorusią. W ramach  konsultacji szefowie obu rządów omówią przede wszystkim kwestie europejskie oraz  bezpieczeństwa w regionie w kontekście wschodniego sąsiedztwa. Ponadto zostanie poruszony temat sytuacji mniejszości polskiej na Litwie
i litewskiej w Polsce.

Dalsze rozmowy skupią się na współpracy gospodarczej, infrastrukturalnej i energetycznej. Podczas spotkania premierzy mają przyjąć wspólną deklarację dotyczącą dwustronnej współpracy. Pod pomnikiem złożą też kwiaty poległym i pomordowanym na Wschodzie.

Oprócz premiera Mateusza Morawieckiego w spotkaniu z premier Litwy Ingridą Szimonyte uczestniczyć będą również ministrowie: obrony narodowej, klimatu i środowiska, rodziny i polityki społecznej, spraw wewnętrznych i administracji, infrastruktury, zdrowia, finansów oraz edukacji i nauki. Przed południem szefowa rządu Litwy spotka się także z marszałek Sejmu Elżbietą Witek, a o godz. 18.00 z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl